Homme
28. mai
16...25
6...14
Ülehomme
29. mai
19...29
9...15

Eesti

Elisa ehitab miljoni euro eest Harjumaale sada uut 4G tugijaama

15:39 18. märts 2017
Autor: BNS

Elisa alustas sel nädalal Harjumaal ulatuslike 4G-võrgu tihendamise töödega ning lisab järgneva kuu aja jooksul maakonda sada uut tugijaama, investeerides väljaehitusse üle miljoni euro – tarbijale tähendab see kuni kolmekordset 4G-interneti kiiruste kasvu.

"Nelja nädala pärast on Harjumaal 90-95 protsenti Elisa 4G-võrgust teise sageduskihiga kaetud, mis lubab klientidele pakkuda senisest kuni kolm korda suuremaid internetikiiruseid," ütles Elisa juhatuse liige Toomas Polli pressiteate vahendusel. "Arvestades mobiilse interneti mahtude meeletut kasvu viimasel aastal, mis peegeldub nii klientide kasutamisharjumuste arengus kui ka lemmikrakenduste tarbimissageduses, on 4G-võrgu tihendamine ja teise sageduskihi rajamine loogiline samm ning see ei jää sugugi viimaseks – Harjumaale on plaanis mõnda piirkonda ka kolmanda sageduskihi lisamine. Elisa eesmärk on turule tuua 5G-internet ning erinevate sageduste ühendamisega liigume uue tehnoloogia turule toomise suunas."

Polli sõnul on teise sageduskihi jaotus üle kogu piirkonna ühtlane ning aluseks on võetud reaalne kliendikasutus. See tähendab, et kõikjal, kus on vajadus, muudetakse 4G-võrk ka tihedamaks. Kui Elisa 4G-võrk on 800-megahertsise sagedusega, siis teine kiht tuleb valdavalt 1800-megahertsine ja kolmas kiht 2600-megahertsine.

"Hetkel ulatuvad Harjumaal ühe kliendi arvestuses teoreetiliselt kiirused kuni 75 ja reaalselt kuni 50 megabitini sekundis. Teise sageduskihi lisandudes saame rääkida aga kiirustest, mis teoreetiliselt ulatuvad kuni 225 ja reaalselt umbes 175–200 megabitini sekundis. Kolmanda kihi puhul on vastavad näitajad juba 375 ja reaalselt terminali olemasolul kuni 350 megabitti sekundis," selgitas Polli. "Sedavõrd tiheda võrgu puhul ei tohiks probleeme esineda ka tippkoormuse korral, olgu selleks siis jalgpalli MM-i finaalmängu või Eurovisiooni lõppkontserdi jälgimisel." 

Harjumaal saavad teise sageduskihi enamik Elisa 4G-võrgu tugijaamadest ning kolmas sageduskiht lisandub üksikute sektoritena laiali üle Harjumaa. Kõige rohkem tuleb kolmandat sageduskihti Viimsi ja Muuga piirkonda.

Eelmise aasta viimastel kuudel kattis Elisa teise 4G-sageduskihiga poole Tallinna linnast. Käesoleva aasta esimeses pooles kaetakse 4G teise sageduskihiga ka ülejäänud Tallinna territoorium.

Elisa 4G-internet katab täna 97 protsenti Eesti territooriumist ning võimaldab lisaks kvaliteetsele välilevile kasutada ka parimat levi siseruumides.

Elisa on Põhjamaade juhtiv sideteenuste pakkuja, mille aktsiad on avalikult noteeritud NASDAQ OMX Helsingi börsi suurte ettevõtete nimekirjas. Elisa teenindab Põhjamaades ligikaudu kaht miljonit klienti. Elisa ja juhtiv globaalne mobiilsideoperaator Vodafone pakuvad laiaulatusliku koostöölepingu alusel ühisteenuseid 40 erinevas riigis. Elisa Eesti AS-i käive oli eelmisel aastal 99,3 miljonit eurot.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!