Homme
22. juun
14...20
10...15
Ülehomme
23. juun
15...20
7...13

Eesti

Roheliste liider Izmailova: Haabersti remmelgast sai võimu ja looduse suhte sümbol

14:39 18. juuni 2017
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Eestimaa Roheliste liidri Züleyxa Izmailova sõnul on Haabersti remmelgast saanud sümbol, mis illustreerib võimu ja looduse suhet.

"Haabersti remmelgas ei ole enam lihtsalt puu, vaid nähtus, mis sümboliseerib nii riiklikul kui ka kohalikul tasemel võimu suhtumist elusloodusesse," ütles Izmailova BNS-ile.

"Ja Viljandi näite põhjal näeme, et Reformi valimiskampaania on ka seal täies hoos," viitas Izmailova juhtumile, kus Viljandi linnavalitsus otsustas, et raekoja pargis tuleb riigi juubeliks lipuväljakut korrastades kaks kuuske maha võtta, sest need jäävad ala laiendamisele jalgu.

"Tegu on läbimõtlemata projektiga, millel puudub sügavam ja tulevikku vaatav mõte," kritiseeris Izmailova. "Puude mahavõtmine sillutise ja lisalipuvarda nimel näitab tagurlikku, kapitalistikust rahakummardamise ideoloogiast kantud juhtimisstiili, mille õnge läheb aina vähem inimesi, sest suur osa ühiskonnast on juba liikunud kõrgemate eluväärtuste juurde."

Viljandi haljastusspetsialisti sõnul loovad raekoja pargi kuused küll õdusust, aga raekojas on otsustatud, et esinduslik lipuväljak vajab siiski lisaruumi, kirjutas kolmapäevane Sakala. Kui praegu on Viljandi raekoja ees üheksa lipumasti, siis pärast rohkem kui 38 000 eurot maksma minevaid töid on neid kokku kümme.

"Vaadake, mis erakonnad nende artiklis mainitud nimede taga on ja saate selgeks, et see on lihtsalt üks osa kohalike omavalitsuste valimiskampaaniast, millega tahetakse näidata et usin "töö" käib," soovitas Izmailova.

Mis puutub Haabersti hõberemmelgasse, siis ei ole Tallinna linnavalitsuse sõnul puud võimalik säilitada sellepärast, et hästi toimiva Haabersti ristmiku rajamiseks puudub alternatiivlahendus.

Keskkonnaaktivist Linda-Mari Väli sõnul on tarvis toetada Eesti kaasaegset ja healoomulist arengut ja nii oleks ka teistel kodanikel lõpuks aeg kodumaa kaitseks koonduma hakata. Väli hinnangul on tarvis tähelepanu tõmmata sellele, et Haabersti ringristmiku projekt oleks võinud säästa nii linna loodust, loomi kui ka inimesi, juhul kui arendajal oleks olnud viitsimist kohalike oludega tutvuda ja kaasaegseid tehnoloogialahendusi rakendada.

Kodanikuaktvistid asusid juba mai lõpus Paldiski maantee 161 maja juures hõberemmelga juurde laagrisse, et takistada selle mahavõtmist. Puu vanus on hinnanguliselt 100 aastat.

Foto: Tiit Blaat


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!