Täna
19. juul
24...30
15...21
Homme
20. juul
21...29
17...22

Eesti

Tallinna Sadam alustab D-terminali rekonstrueerimisega uuel aastal

Foto: ts.ee
13:15 13. september 2017
Autor: BNS

Tallinna Sadam kavatseb D-terminali ehitustöödega alustada uuel aastal; riigihange ehitustööde teostamiseks kuulutatakse välja aasta lõpus.

"Praegu on plaanis nii, et projekt saab valmis aasta lõpuks ja ehitus algab uuel aastal. Seal on nii meie investeeringud kui Euroopa Liidu sisese transpordivõrgustiku (TEN-T) kaasrahastus," ütles Tallinna Sadama juhatuse esimees Valdo Kalm.

Kalmu sõnul selgub investeeringu lõplik hind aasta lõpus väljakuulutatava riigihanke tulemusena, D-terminali on vaja laiendada klientide arvu kasvu tõttu. "Alustame ehitusega nii ruttu kui võimalik, jutt käib uue aasta algusest."

"Ikkagi lõppklientide arvu kasv ja uue suure laeva [Tallinki Megastar] tulek. See terminal on ehitatud päris ammu ja ka funktsionaalsuse mõttes - mugavus, kiirus, seal on kõik need funktsionaalsed asjad, tahame olla kliendisõbralikumad ja efektiivsemad," ütles Kalm.

"Pärast laiendust on paremad võimalused peale minekuks, kiirelt laevalt maha, ooteaegu vähem ja tahame luua sellise inimliku, koduse ooteala. Hea näide on kindlasti Tallinna lennujaam, kus on head lounge'id koos raamatukogude ja lastealadega, et kindlasti tulevad uuendatud terminali ka sellised asjad. Projekteerimine käib täie hooga ja ehitusega alustame nii ruttu kui võimalik, jutt käib uue aasta algusest," lõpetas Kalm.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Mida toob juulikuu Sinu tähemärgile?