Täna
19. juul
24...30
15...21
Homme
20. juul
21...29
17...22

Eesti

Uuenenud Kaarsild avatakse oktoobri alguses

Foto: Tartu.ee
10:05 13. september 2017
Autor: BNS

Tartu Kaarsilla ümberehitustöödega ollakse graafikus ja põhjalikult uuendatud sild on kavas jalakäijatele avada oktoobri esimesel nädalal.

"Kesklinna ühel olulisemal ühendusteel muutub liiklemine tunduvalt mugavamaks ja turvalisemaks Uudse väljanägemise ning huvitavate valgus- ja heliinstallatsioonidega Kaarsild kaunistab kesklinna ja jääb kindlasti üheks Tartu sümboliks ka järgnevateks aastakümneteks," ütles linnapea Urmas Klaas pressiteate vahendusel.

1950ndate aastate lõpul ehitatud jalakäijate sillal remonditi kõik põhikonstruktsioonid. Rekonstrueerimise käigus lammutati vanad raudbetoonist kõnniteed ning laiendati silda mõlemalt poolt meetri jagu. Sillale tulevad ka uued peale- ja mahatulekud, mis on mugavad nii rattureile kui lapsekäruga või ratastoolis liikujaile. Kesklinna-poolses osas on välja ehitatud kaldapromenaade ühendav sillaalune kergliiklustee. Ehitajal on jäänud ehitada veel katendid ja piirded, teha värvi- ja elektritööd ning paigaldada vuugid.

Sillale tulevad ka uued valgustus- ja elektrisüsteemid. Linn teeb koostööd Eesti Kunstiakadeemia uusmeedia osakonna magistrantidega, kes loovad sillale valgus- ja helikujunduse, mida saab pärast silla avamist iga päev nautida..

"Silda remontiva ASi TREV-2 Grupi jaoks oli tegemist tehniliselt keerulise tööga - sillaaluseid metallist kandekonstruktsioone paigaldati jõel ujuvatelt pontoonidelt, vanade amortiseerunud tugiosade väljavahetamiseks tuli Kaarsild üles tõsta. Heas koostöös on suudetud lahendada ka kõik vana silla remondi käigus paratamatult ilmnevad ettenägematud probleemid," rääkis linnamajanduse osakonna teede teenistuse juhataja Urmas Mets.

Kaarsilla rekonstrueerimine läks maksma 779 967 eurot. Omanikujärelevalvet teeb AS Taalri Varahaldus. Rekonstrueerimisprojekti autor on OÜ Tinter-Projekt.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Mida toob juulikuu Sinu tähemärgile?