Täna
20. juun
16...21
10...15
Homme
21. juun
15...24
11...16

Eesti

Politsei: poliitilise välireklaami keeld ei laiene sotsiaalmeediale

12:23 14. september 2017
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Politsei- ja piirivalveameti (PPA) esindaja teatas neljapäeval, et väited nagu laieneks valimiste-eelne välireklaami keeld ka sotsiaalmeediale ei pea paika ning poliitikud võivad jätkata enda reklaamimist Facebookis ja teistes sotsiaalmeedia kanalites, vahendab BNS.

"Kuigi Facebook ja teised sotsiaalmeediakanalid on avalik ruum ülekantud tähenduses, ei laiene sotsiaalmeediale välireklaami keeld ja poliitikud võivad ennast sotsiaalmeedias reklaamida. Õigusselguse huvides käsitleb PPA internetis asuvaid meediakanaleid ühetaolistena," ütles PPA ennetuse ja süüteomenetluse büroo juht Toomas Loho pressiesindaja vahendusel.

Samas rõhutas politsei esindaja, et PPA sooviks poliitilise välireklaami reeglite täpsustamist.

"Poliitilise välireklaami piirang on seaduses väga üldsõnaline ja praktika kujuneb üksikute kaasuste pinnalt. 2005. aastast alates, kui see seadusemuudatus tehti, on sotsiaalmeedia tähtsus ja roll oluliselt kasvanud. Kohtupraktika, millele politsei saaks tugineda, on ebapiisav. PPA näeb vajadust seda regulatsiooni täpsustada või muuta, et piirangutest saaksid kõik ühetaoliselt aru. PPA on korduvalt teinud ettepanekuid valimisega seotud õiguse muutmiseks," märkis Loho.

"Avalikus ruumis käitudes tuleb igal juhul järgida hea tava reegleid, olgu tegemist kübermaailmaga või avaliku ruumiga tavamõistes," lisas Loho lõpetuseks.

Esmaspäeval jõustus poliitilise välireklaami keeld enne kohalikke valimisi, mis toimuvad 15. oktoobril.

Foto:  Illustratiivne. Terje Lepp, Delfi


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!