Täna
17. juul
23...32
14...19
Homme
18. juul
22...31
16...21

Eesti

Lastefond kutsub haigeid lapsi kasvatavaid peresid abi küsima

Foto: Annika Haas/Delfi
13:11 11. oktoober 2017
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

SA TÜ Kliinikumi Lastefond kutsub üles haige või erivajadusega lapsega peresid, taotlema fondilt tuge lapse ravi või hooldamisega seotud kulutuste katmisel.

Lastefond toetab oma annetajate toel kõiki Eestis elavaid lapsi, kes vajavad ravi või hooldust, mida Haigekassa ega kohalik omavalitsus ei rahasta kas üldse või mitte täiel määral, teatas fondi esindaja kolmapäeval BNS-ile.

Abi saamiseks tuleb täita taotlusvorm, mille leiab lastefondi kodulehelt www.lastefond.ee/abivajajale ning saata see koos vajalike lisadokumentidega e-posti aadressile eveli.ilves@lastefond.ee. Taotluse saab esitada nii lapsevanem kui arst, sotsiaaltöötaja või perele lähedane isik. Kui taotluse täitmisel tekib küsimusi, saab nõu ja abi küsida e-maili aadressil info@lastefond.ee .

Taotluse esitamise järgselt võetakse esitajaga ühendust, vajadusel täpsustatakse taotluses kirjapandut, konsulteeritakse raviarsti(de)ga ning esitatakse taotlus Lastefondi nõukogule toetusotsuse langetamiseks.

SA TÜK Lastefondi tegevusvaldkond on abivajavate laste toetamisel lai ning fond ulatab aastas erineval viisil abikäe ligi 400 lapsele. Koos toetuse andmisega tõstatatakse võimalusel ka ühiskondlik diskussioon, kuidas probleemi lahendada, ning anda impulss seadusemuudatustele ja Haigekassa toetusnimekirjade täiendamisele.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Mida toob juulikuu Sinu tähemärgile?