Homme
19. aug
17...22
13...18
Ülehomme
20. aug
18...23
10...17

Eesti

Saaremaal avati järjekordne taastatud pukktuulik

Foto: 2013. aastal taastatud tuulik
15:46 12. oktoober 2017
Autor: BNS

Saaremaal Leisi vallas Paaste külas avati neljapäeval Kaasiku talu maadel asuv Hiiumaa tuulikumeistrite taastatud pukktuulik, mis sai uue elu Tuulikute Meistrikoja ja Altia Eesti AS-i koostööprojekti raames ja on juba mitmes taastatud tuulik.

"Paaste külale langes valik seetõttu, et tuulik paikneb Ranna maantee ääres ning jääb Leisist Orissaarde kulgevale turismimarsruudile. Usun, et taastatud tuulikut hakkab külastama suur osa Saaremaad väisavatest turistidest," ütles taastamist toetanud Saaremaa Vodka kaubamärgi omaniku Altia Eesti AS-i juhatuse esimees Kristel Mets ettevõtte teatel.

Kaasiku tuuliku laskis 1912. aastal ehitada Kaasiku talu peremees Vassili Riik. Pärast peremehe surma 1914. aastal võtsid tuulikuga jahvatamise üle perepojad Arseni ja Johannes Riik. Tuulikus jahvatati peamiselt oma tarbeks leivajahu ja loomajahu. Pärast loomapidamise lõppu talus jäi seisma ka tuulik. Tuulik töötas viimati 1960. aastatel.

Kaasiku tuulik on järjekorras viies, mis sai uue elu Altia Eesti AS-i ja Tuulikute Meistrikoja koostööprojekti raames. Järgmisena taastatakse tuleva aasta sügiseks Kuressaare kindluse läänebastionil 17. sajandil asunud pukktuulik.

Altia Eesti AS on alates 2013. aastast toetanud Saaremaa sümboliteks peetavate tuulikute taastamist ning eksponeerimist kui pärandkultuuri turismiobjekte. Koostöö tulemusena on seni täielikult restaureeritud 2013. aastal Ennu küla Jaagu tuulik, 2014. aastal Kuusnõmme küla Ilaste tuulik, 2015. aastal Kõruse küla Kivestu talu tuulik ja eelmisel aastal Liiva-Putla külas Grepi tuulik. Lisaks toetas Altia Leedri küla tuuliku taastamist.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Nõid Anete taroskoop augustikuuks