Homme
21. okt
7...12
-2...8
Ülehomme
22. okt
8...12
4...11

Eesti

Juubelitordi konkursi võidutöö saab presidendi vastuvõtu lauale

Foto: Caro/Christoph Eckelt/Scanpix
13:04 14. november 2017
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks korraldatava tordikonkursiga otsitakse juubelitorti, mis leiab koha nii presidendi vastuvõtul kui ka igaühe kodusel peolaual, vahendab BNS.

"Eesti juubel on meie ühine pidu ja sellepärast otsime torti, mis leiaks koha igal pidulaual," ütles konkursi ellukutsunud kokandusportaali Nami-Nami eestvedaja Pille Petersoo. "Ootame loominguliselt lahendatud magusaid torte, mis on eestilikud nii sisult kui ka vormilt," täpsustab Petersoo pressiteate vahendusel.  

Isamaaliste tortide konkurss toimub juba kümnendat korda, tordimeistrid saavad oma retsepte esitada kuni 1. detsembrini.

Presidendi peakoka Taigo Lepiku sõnul on kõigil tordimeistritel ainulaadne võimalus esitada oma retsept juubelitordi valimise konkursile ja nii osaleda Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistamisel. "Võidutöö valimisel hindame seda, et tort oleks piisavalt eriline, et seda pakkuda presidendi vastuvõtul, kuid samas piisavalt lihtne kodus valmistamiseks," selgitab Lepik.

EV 100. aastapäeva programmi juht Maarja-Liisa Soe märkis, et oma retsepti esitamine võistlusele on hea viis teha kingitus Eestile. "Riigi 100. sünnipäev annab võimaluse teha kingitusi, mis toovad rõõmu nii eestlastele kui ka väliskülalistele," sõnab Soe.

Võistlusele saadetud tortide seast teeb eelvaliku žürii, kes valib välja kümme kõige perspektiivikamat torti. Eesti Vabariigi juubelitort selgub 31. detsembril ETV otseeetris.

Tordi kavand ja retsepti ning võimaluse korral ka pilt tuleb hiljemalt 1. detsembriks saata aadressile info@nami-nami.ee märgusõnaga “EV100 sünnipäeva tort”. Žürii teeb oma eelvaliku 10. detsembriks.

Konkurssi korraldavad Eesti Vabariik 100 korraldustoimkond, Presidendi Kantselei ja kokandusportaal Nami-Nami.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Mida toob oktoobrikuu Sinu tähemärgile?