Homme
22. okt
8...12
4...12
Ülehomme
23. okt
5...9
-1...8

Eesti

Mereväelased lõhkasid Balticconnectori trassil meremiini

Foto: Kaitseväe peastaap/Delfi
13:09 14. november 2017
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Mereväe miinijahtija Sakala meeskond lõhkas esmaspäeval Balticconnectori planeeritaval trassil paiknenud Teise maailmasõja aegse meremiini, vahendab BNS.

"Meeskonna lõhatud miin hävines täielikult ning ei kujuta enam kellelegi ohtu," ütles miinijahtija Sakala komandör kaptenmajor Annes Babenko, teatas kaitseväe peastaap BNS-ile.

Saksa päritolu ankurmiin EMC II leiti Naissaarest 12 meremiili kaugusel läänes. Teise maailmasõja ajal veesatud lõhkekeha lebas 56 meetri sügavusel merepõhjas. Ligikaudu pool miini 450-kilogrammisest massist moodustas lõhkeaine.

Miinijahtija Sakala on Eesti mereväele kuuluv Sandown-klassi miinijahtija. Sõjalaevale paigaldatud hüdrolokaatori ehk sonariga saab avastada ning klassifitseerida vees olevaid lõhkekehi. Pardal oleva allveerobotiga või miinituukritega on võimalik lõhkekehi identifitseerida ja kahjutuks teha.

Balticconnector on Eesti ja Soome gaasivõrke ühendav 150-kilomeetrine maagaasitoru, millest 80 kilomeetrit paikneb merepõhjas ning mis ehitatakse valmis aastaks 2020.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Mida toob oktoobrikuu Sinu tähemärgile?