Homme
22. okt
8...12
4...12
Ülehomme
23. okt
5...9
-1...8

Eesti

USA võimalik julgeolekuabi läheks iseseisva kaitsevõime arendamiseks

Foto: Andres Putting/Delfi
13:13 14. november 2017
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Kaitseministeeriumi teatel läheks Ameerika Ühendriikide võimalik 100 miljoni dollari suurune julgeolekuabi Balti riikide iseseisva kaitsevõime arendamiseks, vahendab BNS.

"USA julgeolekuabi on mõeldud toetama Eesti, Läti ja Leedu iseseisva kaitsevõime arendamist vastavalt riikide sõjalise kaitse arendamise kavadele, abiprioriteedid on Balti riikidega eelnevalt koordineeritud," ütles kaitseministeeriumi pressiesindaja Andres Sang teisipäeval BNS-ile.

USA esindajatekoja ja senati relvateenistuste komisjonid avaldasid eelmisel nädalal üksikasju USA 2018. aasta kavandatavast kaitse-eelarvest, milles tahetakse eraldada Baltimaadele kuni 100 miljonit dollarit Venemaa agressiooni heidutamiseks. Sellekohases raportis öeldakse, et eelarves soovitakse eraldada Euroopa heidutusalgatusest (European Deterrence Initative) kuni 100 miljonit dollarit projektidele, millega tahetakse suurendada Baltimaade vastupidavust ja võimekusi, et heidutada Venemaa agressiooni.

"Hindame kõrgelt Valge Maja ja Kongressi toetust antud initsiatiivile," märkis Sang, kuid ta rõhutas, et praegusel hetkel on siiski veel tegemist eelnõuga, mitte kinnitatud otsusega.

"Käesoleval hetkel on tegemist eelarve eelnõu ettepanekuga, mis vajab Kongressi mõlema koja heakskiitu ning presidendi allkirjastamist," ütles Sang BNS-ile.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Mida toob oktoobrikuu Sinu tähemärgile?