Täna
23. okt
5...9
-1...8
Homme
24. okt
3...8
0...6

Eesti

Uuring: pikad ravijärjekorrad kasvatavad huvi eraravikindlustuse vastu

Foto: Tanel Meos/Delfi
11:40 16. november 2017
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Üle poole eestimaalastest kardab haigestumist pikaajalist ravi nõudvasse haigusesse, selgub Ergo kindlustusseltsi ja Läti uuringufirma SKDS poolt koostatud Baltimaade turvalisuse uuringust, vahendab BNS.

Sama uuring kinnitab ka eestlaste muret haiguse korral piisava kvaliteediga meditsiinilise abi kättesaadavuse pärast, teatas kindlustusseltsi pressiesindaja neljapäeval BNS-ile.

Seltsi elu- ja tervisekindlustuse arendusjuhi Dekla Uusma sõnul võib olukord 2018. aastast siiski paraneda, kui tööandjatel tekib võimalus erisoodustusmaksuvabalt hüvitada töötajate tervise säilimiseks ja parandamiseks tehtavad kulutused.

"Palju räägitakse haigekassa süsteemi kitsaskohtadest, eelkõige pikkadest ravijärjekordadest. See on ilmselt peamine põhjus, miks huvi eraravikindlustuse vastu on viimasel aastal oluliselt kasvanud," ütles Uusma. Tema sõnul muudab see mõne aasta möödudes ilmselt paremuse suunas ka olukorda, kus 54 protsenti eestimaalasest kardab, et haiguse korral ei saada vajalikul tasemel meditsiinilist abi.

Ergo portfellis on praeguseks mitusada ettevõtet, kes pakuvad oma töötajatele eraravikindlustuse võimalust. Tegemist on peamiselt välismaiste juurtega ettevõtetega, kelle jaoks on töötajate tervise eest hoolitsemine elementaarne motivatsioonipaketi osa. Viimasel paaril aastal on üha enam eraravikindlustuse kasuks otsustanud ka väikesed, kuni kümne töötajaga Eesti ettevõtted.

"Eraravikindlustus tagab pääsu eriarstile üldjuhul viie tööpäeva jooksul ning aitab katta haiguste ennetamise, taastusravi ja hambaraviga seonduvad kulud. Peamine eesmärk on aga töötajate haiguspäevade arvu vähendamine,” lisas Uusma.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Mida toob oktoobrikuu Sinu tähemärgile?