Täna
24. okt
3...8
0...7
Homme
25. okt
4...8
-2...7

Eesti

PPA ajutised teenindused on avatud viimast nädalavahetust

13:41 14. detsember 2017
Autor: BNS

Sel nädalavahetusel on aasta viimane võimalus uuendada ID-kaardi sertifikaate nelja suurema linna kaubanduskeskustes avatud olitsei- ja piirivalveameti (PPA) ajutistes teenindustes.

„Kellel on mugav oma dokumendi sertifikaate uuendada just nädalavahetusel jõuluostude tegemise kõrvalt, on viimane võimalus teha seda 16.-17. detsembril,“ rääkis PPA identiteedi ja staatuste büroo peaspetsialist Merlin Mängel.

PPA ajutised teeninduspunktid ID-kaardi sertifikaatide uuendamiseks on Tallinna, Tartu, Pärnu ja Narva kaubanduskeskustes avatud olnud mitu nädalavahetust. 

Möödunud nädalavahetusel uuendati kaubanduskeskustes üle 1000 ID-kaardi. Kokku on kolmapäeva seisuga ID-kaarte uuendanud ligi 340 000 inimest. Tõenäoliselt on ID-kaardi uuendanud nii aktiivsed e-teenuste kasutajad kui ka inimesed, kes kasutavad ID-kaarti elektrooniliselt mõned korrad aastas.

Peatatud sertifikaatidega ID-kaarte saab uuendada kas oma arvutis või PPA teenindustes järgmise aasta 31. märtsini. Peatatud sertifikaadid suletakse 1. aprillil ning ID-kaardi elektrooniliseks kasutamiseks tuleb taotleda uus kaart. Isikut tõendava dokumendina kehtib ID-kaart sellel märgitud kuupäevani.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Mida toob oktoobrikuu Sinu tähemärgile?