Täna
24. okt
3...8
0...7
Homme
25. okt
4...8
-2...7

Eesti

Jõulukuul lisandus vähiravifondi rekordilised 314 000 eurot

Foto: Ilmar Saabas/Delfi
12:15 11. jaanuar 2018
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Heategijad jooksid möödunud aasta detsembris vähiravifondi „Kingitud elu” piltlikult öeldes pikali, panustades fondi kokku rekordilise summa –314 000 eurot, vahendab BNS.

Tänu sellele sai fond aasta lõpus ulatada abikäe veel 20 inimesele, lisaks jätkus mitmete inimeste ravi toetamine. Kokku rahastas fond jõulukuul eestimaalaste vähiravi enam kui 160 000 euro ulatuses.  

„Täname kõiki, kes kinkisid annetusega inimestele elupäevi. Tänu teie toetusele saavad Eesti inimesed lootuse ja võimaluse elada täisväärtuslikult oma lähedaste keskel,” ütles vähiravifondi „Kingitud elu” juhataja Toivo Tänavsuu. „Kunagi varem ei ole me näinud nii palju heatahtlikke algatusi nagu nägime detsembris. Erilist rõõmu pakub see, et abivajajate heaks tahavad panustada lapsed ja noored. Samas kasvab ka abivajadus ehk abitaotluste hulk.“

Tartu Mart Reiniku Kool korraldas jõulude eel annetuste kogumise vähihaigete toetuseks. Kokku müüdi 1135 fondi helkurit, korraldati heategevuslik kohvik ning jõululaat. Kokku panustas lahke koolipere fondi 3200 eurot. Kohila lasteaias Sipsik korraldati jõulude eel heategevuslik õhtu kohviku ja käsitöölaadaga. Fondi lisandus 1456 eurot. Pae tänaval asuva Lasnamäe Gümnaasiumi umbes 1300 õpilast panustasid kooli heategevuslikul jõululaadal vähihaigete toetuseks üle 2000 euro.

Viimsi Huvikeskuses toimus heategevuslik jõulukontsert, kus esinesid laulja Ariadne ja Martti Hallik, Ita-Riina Muusikastuudio lauljad, Kaie Kõrbi Balletistuudio tantsijad, JJ-Street´i tantsijad, Piret Kõõra tantsulapsed, Iiri tantsurühma tantsijad ning Tallinna Tantsukooli lapsed. Kokku panustati vähihaigete heaks 1200 eurot. Saue Gümnaasiumis korraldati aktsioon, mille käigus küpsetasid 2.-4. klasside õpilased nädala jooksul kodudes igasuguseid hõrgutisi ja müüsid neid siis koolis vahetundides. Heategevusliku ühisaktsiooniga kogunes vähihaigete toetuseks üle 2300 euro.

Kui enne jõule toetas fond 12 inimese ravi, siis pärast pühi lisandus veel mitu abisaajat.  56-aastast naist Ida-Virumaalt toetab „Kingitud elu” enam kui 14 000 euroga võitluses kopsuvähiga. 52-aastasel naisel Tallinnast on soolevähk ja tema tervise heaks panustab fond ligi 12 000 eurot. 67-aastase Tallinna mehe eesnäärmevähi ravi toetab vähiravifond enam kui 4000 euroga. 

Fondi toel jätkus 39-aastase pereema Kristi võitlus ajukasvajaga ning 46-aastase Pärnu vanaema Irene võitlus kopsuvähiga. Mõlemat naist toetab „Kingitud elu” juba mõnda aega. 

Möödunud aastal sai vähiravifond lahkete annetajate toel aidata rekordarvu patsiente – abisaanuid oli üle 100 - 2016. aastal sai toetuse 40 inimest. Kuid käesoleva aasta alguses saabus fondi lauale lühikese ajaga seitse uut abitaotlust, millest osa on fondi nõukogu ka juba heaks kiitnud. Üks abisaaja on 41-aastane pereema Jõgevalt, kes vajab ülalõua kasvaja ravi. 

Vähiravifond „Kingitud elu” kutsub kõiki eestimaalasi üles jõukohase püsiannetusega fondi panustama, et kõik vähihaiged saaksid hädavajaliku ravi, kallihinnalise lootuse ning veel ühe õlekõrre eluks. Fondi kodulehel www.kingitudelu.ee/annetajale saab pangalinkide püsiannetuse vormistada loetud sekunditega.  


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Mida toob oktoobrikuu Sinu tähemärgile?