Täna
24. okt
3...8
0...7
Homme
25. okt
4...8
-2...7

Eesti

Meremuuseumi Paks Margareeta sulgeb järgmise aasta suveni uksed

Foto: Andres Putting/Delfi
12:21 11. jaanuar 2018
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Eesti Meremuuseum sulgeb Paksu Margareeta uksed, et avada need taas järgmise aasta suvel.

Ikooniline Paksu Margareeta suurtükitorn koos seal asuva Eesti Meremuuseumi püsiekspositsiooniga suletakse 31. jaanuaril ning arendatakse järgneva pooleteise aasta jooksul kaasaegseks muuseum-külastuskeskuseks. Enne seda ärgitab meremuuseum aga külastama veel avatud püsinäitust kõiki, kes seda mingil põhjusel viimastel aastakümnetel veel teinud ei ole. 

Uus perekeskne ja elamuslik ekspositsioon Paksus Margareetas viib külastaja põnevasse merekaubanduse ja laevaehituse maailma.

SA Eesti Meremuuseumi juhatuse liige Urmas Dresen avaldas mõned saladused, mida 2019. aasta suvel näha saab. "Suurim üllatus on "rütmiline näitus", kus teatud aja tagant võtab ruumi üle audiovisuaalne keskkond, mis annab edasi meremaailma keskkonna ja tegelaste emotsiooni."

Lahendused annavad edasi näiteks, mis tunne oli olla keskaegse koge pardal tormisel Läänemerel, ruumilise visualiseeringu Tallinna sadama arengust kalasadamast Zaha Hadidini, mis toimub tegelikult Tallinna-Helsingi laevade kaptenisillal, kuidas toimib moodne navigeerimine – interaktiivne 360 kraadi vaade ning kus asub Eesti “laevastik” maailmameredel reaalajas. 

Digitaalseid ja käed-külge lahendusi on planeeritud üle neljakümne.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Mida toob oktoobrikuu Sinu tähemärgile?