Täna
19. okt
9...12
1...10
Homme
20. okt
8...11
0...10

Eesti

Kohus tagastas Tartu kaebuse tselluloositehase eriplaneeringu kohta

Foto: Anni Õnneleid/Delfi
11:23 13. juuni 2018
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Tallinna halduskohus tagastas kolmapäeval Tartu linnavalitsuse kaebuse plaanitava miljard eurot maksva tselluloositehase planeeringu algatamise osas läbivaatamatult kuna kohtu hinnangul puudub Tartu linnal kaebeõigus ning kaebus on ennatlik, vahendab BNS.

Kohus otsustas, et planeeringu algatamine Tartu linnavalitsuse õigusi ei riku. Eriplaneeringu algatamisega ei kaasne tingimata eriplaneeringu kehtestamist ja tehase ehitamist, teatas kohus.

Tartu linnal on võimalik tulevikus vaidlustada eriplaneeringu kehtestamise otsus, kui planeerimisega nii kaugele jõutakse. Tartu linnal puudub õigus nõuda avalikest huvidest lähtuvalt algatatud eriplaneeringu lõpetamist, märkis kohus.

Kohus lisas, et käesoleval hetkel ei ole võimalik väita, et riigi eriplaneeringu algatamine viiks vältimatult Tartu linna õiguste rikkumiseni. Seadusest tuleneva kaebeõiguse piirangu eesmärk on vältida olukorda, kus hinnang menetluse lõpptulemusele antakse ebapiisava teabe pinnalt, märkis kohus.

Tartu linn leidis oma kaebuses, et tehase asukoha planeerimiseks on valitud vale planeeringu liik ning sisuline tehase asukoha eelvalik tehti juba enne riigi eriplaneeringu algatamist. Linn kaebas, et õigusliku aluseta riigi eriplaneeringu läbiviimine sekkub õigustamatult Tartu linna enesekorraldusõigusesse ja tehase rajamisega kaasneb ilmselgelt oluline negatiivne keskkonnamõju, mis avaldub Tartu linnas.

Vabariigi valitsus tõi oma seisukohtades välja, et riigi eriplaneeringu algatamine ning koostamine ei riku mingil moel linna õigusi, huve ega keskkonda, kuna selle alusel puidurafineerimistehase rajamist, tingimusi ega asukohta veel ei otsustata.

Kaebuse tagastamine ei võta õigust pöörduda uuesti kohtusse kuna selle tagastamisel loetakse, et kaebus ei ole kohtu menetluses olnud.

Varasemalt on keskkonnaorganisatsioonidena sama korraldust vaidlustanud ka MTÜ Eesti Metsa Abiks ja MTÜ Emajõe Kaitseselts. Mõlemad kaebused on samuti tänaseks tagastatud läbivaatamatult ning üks neist on ka jõustunud.

Kolmapäevase määruse võib vaidlustada tallinna Ringkonnakohtus 15 päeva jooksul.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Mida toob oktoobrikuu Sinu tähemärgile?