Täna
19. okt
9...12
1...10
Homme
20. okt
8...11
0...10

Eesti

Politsei juhib kampaaniaga tähelepanu taskuvaraste tegevusele

Foto: Westermann/Caro/Scanpix
09:36 13. juuni 2018
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Politsei- ja piirivalveamet tuletab kolmapäeval algava kampaania #Kaitsetaskuid meelde, et oma asjadel tasub silma peal hoida ning mitte jätta neid järelevalveta, vahendab BNS.

„Paljude taskuvarguste puhul inimene ei pruugi alguses isegi märgata, et jäi ilma telefonist, rahakotist või dokumendist. Taskuvarga liigutus on kiire ja märkamatu ning pea pooltel kordadel avastab ohver asjadest ilmajäämise alles hiljem,“ selgitas Kesklinna politseijaoskonna eriasjade uurija Kaido Atspol. 

Suur hulk inimesi jääb oma varast ilma söögikohas, kus asjad ilma valveta lauale või toolile jäetakse. Samuti hajub inimeste tähelepanelikkus sageli rahvarohketel suurüritustel. Kolmas koht, kus kõige enam inimesed jäävad oma varast ilma, on ühistransport. 

„Pükste taskusse jäetud mobiiltelefon on taskuvargale väga lihtne noos. Mobiiltelefoni tuleb hoida ikkagi kotis või selliselt, et kellelgi teisel ei oleks võimalik seda märkamata ära võtta. Söögikohas jäetakse aga käekott liiga julgelt tooli või laua peale. Paljusid vargusi saab lihtsate võtetega ära hoida,“ lisas Atspol. 

Atspoli sõnul on tähtis, et inimene ei jätaks avalikus kohas asju järelevalveta. „On selleks siis ühistransport, ööklubi, turg või Raekoja plats, enda asjadel tuleb pilk peal hoida. Käekotil tuleb lukk kinni panna, et sellega taskuvarga tegutsemist ebamugavaks teha. Mida raskem on asjadele ligi pääseda, seda suurema tõenäosusega ei hakka keegi pahatahtlike kavatsustega neile kätt külge panema. Oluline on mõista, et turvalisus algab igast inimesest endast,“ sõnas ta.

Taskuvaraste tegutsemispaigad on rahvarohked kohad. Varas suudab väga oskuslikult leida hetke, kus tema tegutsemine jääb märkamatuks. "Ära kanna väärtuslikke esemeid seljakoti välistaskus ja ühissõidukis hoia kotti enda ees käes. Ära hoia dokumente, raha, mobiiltelefoni riiete välistaskus. Hoia kotti nii, et seda poleks kerge teie käest jõuga rebida. Ära jäta oma asju järelevalveta ega kohtadesse, kuhu võõrastel inimestel on vaba juurdepääs. Suhtu umbusklikult inimestesse, kes üritavad avalikes kohtades selge põhjuseta kontakti otsida. Tegemist võib olla grupiviisilise tegevusega, kus üks inimene juhib teie tähelepanu mujale, sel ajal kui teine varastab teie asju. Ühistranspordis jälgi inimesi, kelle tähelepanu on suunatud kõrvalseisjate kottidele-taskutele, kes vahetavad kohti ilma vajaduseta, üritavad teid igast küljest ümbritseda," soovitab politsei.

Kolmapäeval alustab kampaania #Kaitsetaskuid, mille eesmärk on tuletada meelde, kuidas inimene saab enda vara hoida ning vältida taskuvarga ohvriks sattumist. Tegemist on Euroopa kuriteoennetuse võrgustiku poolt koordineeritava kampaaniaga, milles osaleb 22 Euroopa Liidu riiki. Kampaania eesmärk on panustada varavastaste organiseeritud kuritegude vastu võitlemisse.  


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Mida toob oktoobrikuu Sinu tähemärgile?