Täna
23. mai
16...24
9...14
Homme
24. mai
15...23
5...11

Krimi

Naist süüdata ähvardanud pagulane astub Haapsalus kohtu ette

13:04 14. mai 2017

Pärnu maakohtu Haapsalu kohtumajas algab järgmisel nädalal kohtuprotsess pagulasena Eestisse saabunud 27-aastase Samer Khtabi üle, kes süüdistuse järgi ähvardas põlema panna oma naist.

Kohtuprotsess algab üldmenetluses 16. mail ning istungid on planeeritud veel ka 16., 22. ja 25. maile. "Kohus on kuulutanud kriminaalasja kohtuistungid kinniseks kannatanu kaitseks," ütles Pärnu maakohtu pressiesindaja.

Süüriast pärit Samer Khtab on korra juba sama süüasja raames kohtuniku ees seisnud.  Nimelt lepiti mullu 30. detsembril prokuröriga kokku tingimisi aasta ja kahe kuu pikkuses vanglakaristuses. Jaanuari keskel pidi lepe kohtus kinnitatama, kuid prokuratuur loobus selles ning nii arutabki kohus pagulase süüasja üldmenetluse korras. Mees on kohtueelsel ajal viibinud vahi all.

Tegemist on esimese juhtumiga, kus süüdistatavaks on välismaalasele rahvusvahelise kaitse andmise seaduse alusel Eestisse saabunud inimene.

Khtab tülitses naisega 12. novembril, põhjuseks armukadedus. Tüli käigus teipis mees naise käed kinni ja tarvitas tema kallal vägivalda. Khtab ähvardas naise põlema panna, olles enne talle peale valanud süttivat vedelikku. Naine teavitas juhtunust pere tugiisikut, kes kaasas politsei.

 

Foto on illustreeriv.

 


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!