Homme
22. juun
14...20
10...15
Ülehomme
23. juun
15...20
7...13

Krimi

Politsei pidas saripetturi Liis Haaveli taas kelmuses kahtlustatavana kinni

13:40 15. juuni 2017
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Põhja prefektuuri kriminaalbüroo uurijad pidasid kinni Liis Haaveli nime all kurikuulsaks saanud naise, keda kahtlustatakse taas eakatelt raha välja petmises, vahendab BNS.

Põhja prefektuuri kriminaalbüroo pidas 1. juunil kinni 38-aastase Elois-Catherine Haaveli, endise nimega Liis Haaveli, keda kahtlustatakse identiteedivarguses, teatas politsei- ja piirivalveamet BNS-ile. Seni kogutud info põhjal pettis naine eakatelt meestelt nende terviseseisundit ära kasutades välja kannatanute pangakaardid ning võttis kontodelt välja suures summas sularaha. Samal ajal kasutas naine valeidentiteeti ning esines sotsiaaltöötajatele eakate kannatanute sugulasena. Ohvritele tekitatud kahju on vähemalt 50 000 eurot.

Põhja prefektuuri kriminaalbüroo talituse juht Juhan Ojasoo kinnitab, et kinni peetud naine on varem sarnaste kuritegude eest karistatud. "Uurijatele on teada, et naine otsib eakaid ohvreid, eesmärgiga nende eest hoolitseda, kuid samal ajal kuritarvitades vanurite heausklikkust ja usaldust, petab naine pikema aja vältel eakatelt välja sularaha või kinnisvara. Sageli on kannatanute arusaamisvõime vanuse või terviseseisundi tõttu piiratud ning kahtlustatav kasutab seda ära varalise kasu saamiseks," kirjeldas Ojasoo petuskeemi.

Juhtunu osas alustati kriminaalmenetlust karistusseadustiku paragrahvide järgi, mis käsitlevad teise isiku identiteedi ebaseaduslikku kasutamist ja arvutikelmust. Kriminaalmenetlust juhib Põhja ringkonnaprokuratuur. Naine on kohtu loal vahistatud.

Politseil on alust arvata, et naise ohvriks võis langeda veel inimesi. Seetõttu palume kõigil, kelle lähedased võivad olla sarnase petuskeemi ohvriks langenud, anda sellest politseile teada.

Foto: Delfi/Ester Vaitmaa


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!