Homme
17. juul
23...31
14...19
Ülehomme
18. juul
22...31
16...21

Meelelahutus

Tallinna botaanikaaed pakub näha ravim- ja mürktaimi

14:48 12. august 2017
Autor: BNS

Tallinna botaanikaaias toimub nädalavahetusel näitus, mis on pühendatud ravim- ja mürktaimedele.

Näituse ühe kuraatori Krista Kauri sõnul leidub maailmas enam kui 10 000 liiki mürgiseid taimi, kuid enamik neist kasvavad Eestist soojema kliimaga aladel, teatas Tallinna botaanikaaed. Ravimtaimeliike arvatakse kogu maailmas olevat umbes 12 000, kuigi sagedamini kasutatakse neist vähem kui 200 liiki.

"Meid ümbritsevad taimed pole tavaliselt inimesele ohtlikud. Kui aga ravimtaime valesti kasutatakse või mõnda ohutut taime liiga suurtes kogustes manustatakse, võib see osutuda ohtlikuks. Parim viis taimemürgistuste vältimiseks on õppida mürktaimi tundma maast madalast. Ka ravimtaimede tundmisest on palju kasu," selgitas Kaur.

Laupäeval algusega kell 12 toimub botaanikaaia palmimajas Tartu Ülikooli farmakognoosia professor Ain Raali loeng "Ravimtaimed või tabletid". "See on kasulik loeng kõigile neile, kes ei pea haigusilmingute tekkimisel õigeks esimese asjana kohe tabletipurgi järgi haarata vaid soovivad kasutada looduses leiduvate taimede ravijõudu," lisas Kaur.

Mõlemal päeval viib Alkeemialabor läbi töötuba, milles kõik huvilised saavad osaleda hüdrosoolide aurdestillatsiooni protsessi ettevalmistamisel ja tutvuda mitmesugustest taimedest destilleeritud hüdrosoolide ning nende omadustega. Töötoas tehakse koos läbi erinevad tööetapid ning valmib looduspuhas destillaat.

 

Foto: Tallinna Botaanikaaed


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Mida toob juulikuu Sinu tähemärgile?