Homme
23. okt
5...9
-1...8
Ülehomme
24. okt
3...8
0...6

Meelelahutus

Ränk paljastus! Eksmiss Laura Kõrgemäed kahtlustatakse noorte tüdrukute kupeldamises

19:25 18. oktoober 2017
Autor: Keili Sükijainen
Allikas: TV3 Play

TV3 "Seitsmeste" kaamerate ees julgesid vaid mõned tüdrukud jagada oma kogemusi, kuidas endine miss ja avalikus elus glamuuritarina figureeriv Laura Kõrgemäe proovis neid kupeldada jõukate ärimeestega raha eest seksima. Endine miss asutas üheskoos sõbranna Kerstin Koortiga 2014. aastal promo-ja modelliagentuuri Invidia Agency OÜ. “Seitsmestele” intervjuu andnud naiste jutust tuleb päevavalgele, et mitmed siivutu pakkumise saanud tütarlapsed on tutvunud Lauraga just Invidia Agentuuris töötades. Promotüdrukud pidid ühel hetkel ootamatult alla kirjutama vaikimist sisaldavale lepingule.

“Ta tihtipeale kohtleb tüdrukuid nagu rämpsu.”

 “Ütles meile, et me peame valima, et kummaga ma kavatsen voodit jagada.”

 “See on tegelikult kupeldamine, nad tahavad seksi eesmärgil USA’sse tüdrukuid, et jah…”

 “Mulle ütles, et see oleks veel ilusam mu seljas, kui mul poleks rinnahoidjat all. Krimpsutasin kulmu selle peale ning siis ütles Laura, et ega kõigile ei olegi selliseid tisse antud.”

 “Minu jaoks kõige suurem šokk oli see, et ma ei suutnud uskuda, et kuidas selline asi toimub meil siin Eesti Vabariigis ja mitte keegi justkui ei tea sellest midagi…”

Need on vaid mõned tütarlapsed, kes julgesid Seitsmeste kaamera ees jagada oma kogemusi, kuidas endine miss ja avalikus elus glamuuritarina figureeriv Laura Kõrgemäe proovis neid kupeldada jõukate ärimeestega raha eest seksima. 

Esmalt võttis Laura Kõrgemäe potentsiaalsete ohvritega ühendust Facebooki teel, kus kutsus neidusid USA-s toimuvale missivõistlusele, mille auhinnarahaks 15 000 eurot.

Pärast esimest vestlust kohtub Laura tüdrukutega nooblites Tallinna restoranides. Näiteks Tallinnas Gianni restoranis kohtus Laura ühe meie loo ohvriga. 

Ohvri sõnul kutsuti ta õhtusöögile Laura ja veel kahe mehega, kellel nimeks I. J Zand ja Oliver Moosus. Mehed rääkisid sellest kui toredast reisist, kus pidutseda.

“Ajasid sellist üldist libajuttu, vaatasid mind üle, see oli ilmselt see põhimõte, et kas ma sobiks…”, sõnas ohver.

Neidudele kinnitati, et tegemist on promotööga, täpselt nii nagu Invidia on üles ehitatud.

Invidia Agentuur on Laura Kõrgemäe ja Kersti Koorti 2014. aastal asutatud promo- ja modelliagentuur, mis tänase päevani pakub ilusaid naisi ja mehi erinevaid tooteid reklaamima. 

Naiste jutust tuleb päevavalgele, et mitmed siivutu pakkumise saanud tütarlapsed on tutvunud Lauraga just Invidia Agentuuris töötades. Promotüdrukud pidi ühel hetkel aga ootamatult alla kirjutama ka vaikimist sisaldavale lepingule. 

See pani neidusid imestama, miks ei tohiks tavaliselt promotööst kellelegi rääkida.

Ameerikasse väidetavale missivõistlusele minnes ei tehtud neiudega mitte mingisuguseid lepinguid ja kogu suhtlus käis alati kas telefonis või näost-näkku ning harva kirjutades. 

Ühe ohvri sõnul ei osanud ta midagi hullu karta, sest Laura kui avaliku elu tegelane tundus talle usaldusväärne. 

Ameerikasse Floridas asuvasse Naples Resorti kohale jõudes ootas neidusid ees hoopis miskit muud kui lõbus poodlemine, palmid ja missvõistlus. 

“Kohale jõudes ning teisi tüdrukuid nähes hakkasin ma aimu saama. Kõik tundus väga kahtlane. Rääkides teiste eesti neiudega, sain ma neilt väga otsest infot, mis nad on pidanud seal tegema. Mõistsin, et teatud asjade saamiseks pidid neiud meestega magama”, rääkis ohver.

Kõnealused tütarlapsed pidasid aga asjade ja puhkuse eest meestega magamist lihtsaks rahateenimise viisiks ning ei olnud olukorras sugugi pettunud. Juba samal õhtul proovisid mehed ka meie loo peategelasi ära kasutada. 

“Mehed üritasid meid täis joota, pakuti tungivalt alkoholi, millega me nõus ei olnud.”

Tüdrukutele tehti ka konkreetne ettepanek meestega voodit jagada. “Meesterahvas kutsus mind eraldi ruumi ja ütles, et saad ju aru küll, mida tegema peab… ja siis tuli mehe sõber ka. Mehed ütlesid, et sinu sõbranna minu sõbra jaoks ja sina oled minu ja nii ongi.”

Ohvri sõnul räägiti ümber nurga ja sõna “seks” konkreetselt välja ei öeldud.

Mõistagi kirjutas Ameerikas hätta sattunud noor tütarlaps esmajoones Laurale. 

“Oleksin tahtnud hoiatust selle kohta, mis tegelikult toimub. Meid taheti eile kohe tagasi saata, sest ma ütlesin “ei”. Ma ei andnud ennast talle kätte - ainult see eesmärk tal oligi”, kirjutas tüdruk.

Kõrgemäe olevat aga teeselnud, et tema ei tea midagi ja mänginud süütukest.

Seepeale tundis neiu häbi, et kuidas sai ta nii sinisilmne  ja rumal olla.

Vaatamata Ameerikas juhtunud koledustele jätkas Laura samasuguste pakkumiste tegemist. Edasi aga kontrolliti juba Tallinnas korraldatud koosviibimistel neidude valmisolekut.

“Esitati erinevaid küsimusi, et kas ma olen ikka õigesti aru saanud, milles töö seisneb.”

Neiud reageerisid seepeale erinevalt ja uurisid Lauralt, et mida ta silmas peab ja mis mõttes, vastas Laura neiudele, et see olevat test jne.

Põhja prefektuuri kriminaalbüroo juhtivuurija Ardo Ranne sõnul sellised skeemid töötavadki halli ala peal, kus naisi üritatakse vabatahtlikult justkui rääkida nõusse ise tulema kaasa lõbureisile ning seal alles tehakse ettepanek. 

Seitsmesed pöördusid kommentaari saamiseks ka Laura Kõrgemäe enda poole, kes kategooriliselt keeldus kaamera ette tulemisest, kohtumisest ja lisaküsimustest. 

Kõikidel taolisse olukorda sattunud ohvritel palutakse kindlasti ühendust võtta politsei või “Seitsmeste” toimetusega helistades + 372 6220 250 või kirjutades uudised@tv3.ee.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Mida toob oktoobrikuu Sinu tähemärgile?