Homme
22. okt
8...12
4...12
Ülehomme
23. okt
5...9
-1...8

Meelelahutus

Mitmed staarid saabusid Kuldgloobuse tseremooniale mustas

Foto: Paul Drinkwater/NBC via AP/Scanpix
12:33 08. jaanuar 2018
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Mitmed USA filmi- ja teleauhinna Kuldgloobus tseremooniale saabuvatest tähtedest astusid pühapäeva õhtul (ööl vastu esmaspäeva Eesti aja järgi) punasele vaibale mustas rõivastuses, kirjutab BNS.


Foto: Jordan Strauss/Invision/AP/Scanpix

Musta riietuse eesmärk on avaldada toetust seksuaalse ahistamise ohvritele. Riietumisprotesti algatas sadu mõjukaid Hollywoodi naisi ühendav Time's Up liikumine, mis soovib ahistamise filmitööstusest välja juurida.

"Pühapäeval riietume musta, et avaldada solidaarsust neile meestele ja naistele kõikjal, keda diskrimineerimise, ahistamise ja ärakasutamise kaudu vaigistatud on," kirjutas liikumine Twitteris.

"Kus iganes sa oled ja millega tegeled, liitu meiega," jätkus säuts.

Galale on mustas saabunud juba näiteks näitlejatarid Meryl Streep, Allison Williams ja Catherine Zeta-Jones, Debra Messing, Natalie Portman ja Christina Hendricks.

Meesnäitlejad, keda pidulikel üritustel sageli mustades ülikondades võib näha, näitasid oma toetust muu hulgas vastava märgiga pintsakurevääril.

Galal kannavad seda märki teiste seas Justin Timberlake, Daniel Kaluuya, Ewan McGregor, William H. Macy ja Joseph Fiennes, kirjutab The New York Times..

Ahistamiskultuur Hollywoodis ja meelelahutusalal kerkis kuumaks teemaks seksuaalse ahistamise nähtavaks muutnud #metoo-kampaaniaga.

Liikumise algataja Tarana Burke on samuti üritusele kutsutute seas. Ta saabus kohale koos parimale naispeaosale kandideeriva Michelle Williamsiga.

Nii mõnedki staarid on tulnud tseremooniale koos erinevate valdkondade aktivistidega. Näiteks Streepi kaaslaseks oli immigrantide õiguste eest võitleva organisatsiooni juht Ai-jen Poo.

Tseremoonial jagatakse ühtekokku 25 auhinda, neist 14 filmidele ja 11 teletoodangule.

Enim nominatsioone ehk seitse on kogunud Guillermo del Toro lavastatud fantaasiafilm "Vee puudutus" ("The Shape of Water"). Steven Spielbergi draama "The Post" ajalehe Washington Post Vietnami-paljastustest kandideerib kuues kategoorias.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Mida toob oktoobrikuu Sinu tähemärgile?