Täna
19. veeb
-7...-3
-15...-4
Homme
20. veeb
-8...-4
-15...-4

Meelelahutus

Selgusid tänavused Oscarite nominendid

Foto: MARK RALSTON/AFP/Scanpix
18:32 23. jaanuar 2018
Autor: Seitsmesed

Avalikkuseni jõudsid tänavused Oscarite nominendid. Enim nominatsioone kogusid "The Shape of Water" (13), "Dunkirk" (8) ja "Three Billboards Outside Ebbing, Missouri" (7). Suure üllatusena kogus neli nominatsiooni Jodan Peele'i õudusfilm "Get Out".

Parim film

"Call Me By Your Name", rež: Luca Guadagnino
"Darkest Hour", rež: Joe Wright
"Dunkirk", rež: Christopher Nolan
"Get Out", rež: Jordan Peele
"Lady Bird", rež: Greta Gerwig
"Phantom Thread", rež: Paul Thomas Anderson
"The Post", rež: Steven Spielberg
"The Shape of Water", rež: Guillermo del Toro
"Three Billboards Outside Ebbing, Missouri", rež: Martin McDonagh

Parim režissöör

Christopher Nolan filmiga "Dunkirk"
Jordan Peele filmiga "Get Out"
Greta Gerwig filmiga "Lady Bird"
Paul Thomas Anderson filmiga "Phantom Thread"
Guillermo del Toro filmiga "The Shape of Water"

Parim meespeaosa

Timothée Chalamet filmis "Call Me By Your Name"
Daniel Day-Lewis filmis "Phantom Thread"
Daniel Kaluuya filmis "Get Out"
Gary Oldman filmis "Darkest Hour"
Denzel Washington filmis "Roman J Israel, Esq."

Parim naispeaosa

Sally Hawkins filmis "The Shape of Water"
Frances McDormand filmis "Three Billboards Outside Ebbing, Missouri"
Margot Robbie filmis "I, Tonya"
Saoirse Ronan filmis "Lady Bird"
Meryl Streep filmis "The Post"

Parim meeskõrvalosa

Willem Dafoe filmis "The Florida Project"
Woody Harrelson filmis "Three Billboards Outside Ebbing, Missouri"
Richard Jenkins filmis "The Shape of Water"
Christopher Plummer filmis "All the Money in the World"
Sam Rockwell filmis "Three Billboards Outside Ebbing, Missouri"

Parim naiskõrvalosa

Mary J. Blige filmis "Mudbound"
Allison Janney filmis "I, Tonya"
Lesley Manville filmis "Phantom Thread"
Laurie Metcalf filmis "Lady Bird"
Octavia Spencer filmis "The Shape of Water"

Parim originaalstsenaarium

"The Big Sick", stsenaristid Emily V. Gordon ja Kumail Nanjiani
"Get Out", stsenarist Jordan Peele
"Lady Bird", stsenarist Greta Gerwig
"The Shape of Water", stsenaristid Guillermo del Toro ja Vanessa Taylor
"Three Billboards Outside Ebbing, Missouri", stsenarist Martin McDonagh

Parim kohandatud stsenaarium

"Call Me By Your Name", põhineb André Aciman raamatul, stsenarist James Ivory
"The Disasater Artist", põhineb Greg Sestero ja Tom Bisselli raamatul, stsenaristid Scott Neustadter ja Michael H. Weber
"Logan", põhineb koomiksil, stsenaristid Scott Frank, Michael Green ja James Mangold
"Molly's Game", põhineb Molly Bloomi raamatul, stsenarist Aaron Sorkin
"Mudbound", põhineb Hillary Jordani raamatul, stsenaristid Virgil Williams ja Dee Rees

Parim võõrkeelne film

"Fantastic Woman", rež: Sebastián Lelio (Tšiili)
"Loveless", rež: Andrei Zvjagintsev (Venemaa)
"On Body and Soul", rež: Ildikó Enyedi (Ungari)
"The Insult", rež: Ziad Doueiri (Liibanon)
"The Square", rež: Ruben Östlund (Rootsi)

Parim kunstnikutöö

"Beauty and the Beast", rež: Bill Condon
"Blade Runner 2049", rež: Denis Villeneuve
"Darkest Hour", rež: Joe Wright
"Dunkirk", rež: Christopher Nolan
"The Shape of Water", rež: Guillermo del Toro

Parim montaaž

"Baby Driver", rež: Edgar Wright
"Dunkirk", rež: Christopher Nolan
"I, Tonya", rež: Craig Gillespie
"The Shape of Water", rež: Guillermo del Toro
"Three Billboards Outside Ebbing, Missouri", rež: Martin McDonagh

Parim operaatoritöö

"Blade Runner 2049", rež: Denis Villeneuve
"Darkest Hour", rež: Joe Wright
"Dunkirk", rež: Christopher Nolan
"Mudbound", rež: Dee Rees
"The Shape of Water", rež: Guillermo del Toro

Parim kostüümidisain

"Beauty and the Beast", rež: Bill Condon
"Darkest Hour", rež: Joe Wright
"Phantom Thread", rež: Paul Thomas Anderson
"The Shape of Water", rež: Guillermo del Toro
"Victoria & Abdul", rež: Stephen Frears

Parim grimm

"Darkest Hour", rež: Joe Wright
"Victoria & Abdul", rež: Stephen Frears
"Wonder", rež: Stephen Chbosky

Parim helitöötlus

"Baby Driver", rež: Edgar Wright
"Blade Runner 2049", rež: Denis Villeneuve
"Dunkirk", rež: Christopher Nolan
"The Shape of Water", rež: Guillermo del Toro
"Star Wars: The Last Jedi", rež: Rian Johnson

Parim helimix

"Baby Driver", rež: Edgar Wright
"Blade Runner 2049", rež: Denis Villeneuve
"Dunkirk", rež: Christopher Nolan
"The Shape of Water", rež: Guillermo del Toro
"Star Wars: The Last Jedi", rež: Rian Johnson

Parimad eriefektid

"Blade Runner 2049", rež: Denis Villeneuve
"Guardians of the Galaxy Vol. 2", rež: James Gunn
"Kongs Skull Island", rež: Jordan Vogt-Roberts
"Star Wars: The Last Jedi", rež: Rian Johnson
"War for the Planet of the Apes", rež: Matt Reeves

Parim originaalmuusika

Hans Zimmer, "Dunkirk"
Jonny Greenwood, "Phantom Thread"
Alexandre Desplat, "The Shape of Water"
John Williams, "Star Wars: The Last Jedi"
Carter Burwell, "Three Billboard Outside Ebbing, Missouri"

Parim laul

"Mighty River" filmist "Mudbound"
"Remember Me" filmist "Coco"
"Stand Up for Something" filmist "Marshall"
"This Is Me" filmist "The Greatest Showman"
"Mystery of Love" filmist "Call Me By Your Name"

Parim animatsioon

"Boss Baby", rež: Tom McGrath
"The Breadwinner", rež: Nora Twomey
"Coco", rež: Lee Unkrich
"Ferdinand", rež: Carlos Saldanha 
"Loving Vincent", rež: Dorota Kobiela, Hugh Welchman

Parim lühianimatsioon

"Dear Basketball", rež: Glen Keane
"Garden Party", rež: Florian Babikian, Vincent Bayoux, Victor Caire, Théophile Dufresne, Gabriel Grapperon, Lucas Navarro
"Lou", rež: Dave Mullins
"Negative Space", rež: Ru Kuwahata, Max Porter
"Revolting Rhymes", rež: Jakob Schuh, Jan Lachauer

Parim dokumentaal

"Abacus: Small Enough to Jail", rež: Steve James, Mark Mitten, Julie Goldman
"Faces Places", rež: Agnès Varda, JR, Rosalie Varda
"Icarus", rež: Bryan Fogel, Dan Cogan
"Last Men in Aleppo", rež: Feras Fayyad, Kareem Abeed, Søren Steen Jespersen
"Strong Island", rež: Yance Ford, Joslyn Barnes

Parim lühidokumentaal

"Edith + Eddie", rež: Laura Checkoway, Thomas Lee Wright
"Heaven is a Traffic Jam on the 405", rež: Frank Stiefel
"Heroin(e)", rež: Elaine McMilion Sheldon, Kerrin Sheldon
"Knife Skills", rež: Thomas Lennon
"Traffic Stop", rež: Kate Davis, David Heilbroner

Parim lühimängufilm

"DeKalb Elementary", rež: Reed Van Dyk
"The Eleven O'Clock", rež: Derin Seale, Josh Lawson
"My Nephew Emmett", rež: Kevin Wilson Jr.
"The Silent Child", rež: Chris Overton, Rachel Shenton
"Watu Wote / All of Us", rež: Katja Benrath, Tobias Rosen

Ameerika filmiakadeemia auhinnagala toimub 4. märtsil Dolby Theares. Õhtujuhiks on teist aastat järjest koomik Jimmy Kimmel.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Mida toob veebruarikuu Sinu tähemärgile?
Saada selfie ja võida iPhone8!