Super! Anett Kontaveit võitis Hollandis karjääri esimese WTA-turniiri

Seitsmesed

Anett Kontaveit (WTA 49.) jõudis karjääri esimese WTA tenniseturniiri võiduni, kui alistas täna Hollandis Den Boschi finaalis venelanna Natalja Vihljantseva (WTA 74.) 6:2, 6:3.

Avasetis tegi 21-aastane Kontaveit esimese murde neljandas geimis, pääsedes juhtima 3:1. Lõpliku punkti pani eestlanna setile kaheksandas geimis, kui tuli välja 0:40 kaotusseisust ja tegi teise servimurde.

Teises setis pääses 20-aastane Vihljantseva 2:0 juhtima, kuid eestlanna võttis 1:3 kaotusseisult mänguohjad selgelt enda käte ja võitis viis geimi järjest. Finaal kestis kõigest tund ja 13 minutit. Eestlanna lõi täna ühe ässa, tegi kaks topeltviga (Vihljantseva 1/5) ja jäi mängu üldpunktide arvestuses peale 59:41.

Kontaveit peaks turniirivõiduga tõusma WTA edetabelis 13 kohta ja esmaspäeval paiknema juba 36. real.

Kontaveiti jaoks oli tegemist teise WTA-turniiri finaaliga. Esmakordselt jõudis ta nii kaugele tänavu aprilli keskel Šveitsis Bielis. Siis kaotas eestlanna finaalmängus 17-aastasele tšehhitarile Marketa Vondroušovale 4:6, 6:7 (6).