Homme
20. okt
8...11
-1...8
Ülehomme
21. okt
6...11
-2...8

TV3

Pühapäeval teleesilinastub TV3s Andrus Kivirähki menuromaanil "Rehepapp" põhinev "November"!

15:20 15. detsember 2017
Autor: TV3

Aasta alguses kinodesse jõudnud kodumaine fantaasiafilm „November“ jõuab teleekraanile juba sellel pühapäeval. Peaosades mängivad Rea Lest, Jörgen Liik, Arvo Kukumägi, Heino Kalm, Meelis Rämmeld, Katariina Unt, Taavi Eelmaa ja Jaan Tooming. Lavastajaks Rainer Sarnet.

“November” on fantaasiafilm, mis põhineb Andrus Kivirähki armastatud romaanil “Rehepapp ehk November”. Lavastaja Rainer Sarneti käe all valminud “Novembrit” võib kirjeldada kui muinasjutufilmi täiskasvanutele, kus saavad kokku must huumor ja romantiline armastus. Filmi tegevus toimub paganlikus Eesti külas, kus ahned ja juhmid külaelanikud pistavad rinda nii katku, Vanapagana kui krattidega. Loo peategelane on noor talutüdruk Liina (Rea Lest), kes on lootusetult armunud külapoiss Hansu (Jörgen Liik). Hansule on aga silma jäänud hoopis imekaunis mõisapreili (Jette Loona Hermanis). Lisaks nõuab Liina isa (Arvo Kukumägi), et neiu läheks naiseks ropu suuvärgiga Endlile (Sepa Tom).

„November“ sai Tribeca filmifestivalil parima kaameratöö auhinna. Samuti esitati film parima võõrkeelse filmi Oscari kandidaadiks.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Mida toob oktoobrikuu Sinu tähemärgile?