Homme
16. aug
19...24
8...16
Ülehomme
17. aug
20...26
10...16

Välismaa

Kataloonia valitsus: iseseisvust toetas 90 protsenti hääletanutest

Foto: Santi Palacios/AP/Scanpix
12:42 02. oktoober 2017
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Kataloonia lahkulöömist Hispaaniast toetas 90 protsenti pühapäevasel iseseisvusreferendumil osalenud inimestest, teatas Kataloonia valitsus ööl vastu esmaspäeva, vahendab BNS.

Valitsuse kõneisik Jordi Turull ütles, et 2,02 miljonit katalaani vastas jaatavalt küsimusele: "Kas te tahate, et Kataloonia saaks iseseisvaks riigiks vabariigina?". Turulli sõnul osales referendumil 2,26 miljonit inimest. Ta lisas, et ligi kaheksa protsenti osalenutest ehk umbes 176 000 inimest hääletas iseseisvuse vastu, kaks protsenti jättis valimissedeli tühjaks ning 0,9 protsenti hääletussedelitest oli rikutud. Turull ütles, et 15 000 hääletussedelit on veel lugemata.

BBC ja veebiväljaande Politico andmetel oli osalusprotsent umbes 42.

Kataloonias on 5,3 miljonit registreeritud valijat ning Turulli sõnul ei sisalda hääletussedelite arv neid sedeleid, mille Hispaania politsei konfiskeeris vägivaldsete haarangute käigus, et iseseisvusreferendumit peatada. Turull ütles, et ametnike hinnangul on kadunud umbes 770 000 hääletussedelit.

Kataloonia president Carles Puigdemont ütles, et uks ühepoolsele iseseisvumisele on avatud. "Valitsus saadab lähipäevil hääletustulemused Kataloonia parlamendile, et parlament võiks tegutseda rahvahääletuse seaduse järgi," ütles ta.

Puidgemonti sõnul ei saa Euroopa Liit pühapäevaste sündmuste järel enam Katalooniast mööda vaadata.

Iseseisvusmeelsete katalaanide ja politsei kokkupõrgetes sai kannatada üle tuhande inimese, teatasid tervishoiuametnikud esmaspäeva hommikul.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Nõid Anete taroskoop augustikuuks