Homme
16. aug
19...24
8...16
Ülehomme
17. aug
20...26
10...16

Välismaa

Nobeli kirjanduspreemia võitis Kazuo Ishiguro

Foto: Mike Segar/Reuters/Scanpix
14:31 05. oktoober 2017
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Tänavuse Nobeli kirjandusauhinna võitis Jaapanis sündinud Briti kirjanik Kazuo Ishiguro, kelle tuntuim teos on romaan "Päeva riismed" ("The Remains of the Day"), teatas Rootsi Akadeemia neljapäeval, vahendab BNS.

Akadeemia tunnustab 62-aastast kirjanikku suure tundejõuga romaanide eest.

Kazuo Ishiguro sündis 1954. aastal Jaapanis Nagasakis, kuid kolis viieaastaselt perega Suurbritanniasse. Jaapanit külastas ta uuesti alles täiskasvanuna.

Tema esimeste romaanide, 1982. aastal ilmunud "Mägede kahvatu terenduse" ("A Pale View of Hills") ja 1986. aastast pärineva "Hõljuva maailma kunstniku" ("An Artist of the Floating World") tegevus toimub aga Teise maailmasõja järgses Nagasakis.

"Siin on juba olemas teemad, millega Ishigurot enim seostatakse: mälu, aeg ja enesepettus," ütles akadeemia.

Eriti tõuseb see esile vastse nobelisti tuntuimas romaanis "Päeva riismed", millest on tehtud ka film Anthony Hopkinsiga ühe peaosalisena.

Ishiguro on avaldanud kaheksa romaani ja lühijutte, filmi- ja telestsenaariume. Eesti keelde on tõlgitud veel "Ära lase mul minna" ("Never Let Me Go"), "Nokturnid: viis lugu muusikast ja hämarusest" ("Nocturnes: Five Stories of Music and Nightfall") ja "Maetud hiiglane" ("The Buried Giant").


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Nõid Anete taroskoop augustikuuks