Homme
16. aug
19...24
8...16
Ülehomme
17. aug
20...26
10...16

Välismaa

Kesk-Ameerikat räsiv torm on nõudnud vähemalt 20 inimese elu

Foto: Inti Ocon/AFP/Scanpix
13:06 06. oktoober 2017
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Kesk-Ameerikat räsiv troopiline torm Nate on nõudnud Costa Ricas, Nicaraguas ja Hondurases vähemalt 20 inimese elu ning võib põhja poole liikudes ja USA-sse jõudes tugevneda orkaaniks, vahendab BNS.

Louisiana osariik ja New Orleansi linn valmistuvad nädalavahetusel saabuvaks tormiks, mis võib osutuda juba kolmandaks USA lõunaosa tabavaks orkaaniks vähem kui kahe kuu jooksul.


Foto: Nate Billings/AP/Scanpix

Costa Rica kuulutas välja eriolukorra, kui mudavoolud sulgesid teid ja jõed tõusid üle kallaste. Koolid, valitsusasutused, pangad ja paljud ärid on suletud.


Foto: Juan Carlos Ulate/Reuters/Scanpix

Costa Rica ametnike teatel on surma saanud vähemalt kuus inimest, nende seas neli kohalikku ja kaks noort nicaragualasest farmitöötajat. Veel vähemalt 15 inimest on jäänud kadunuks, ütles politsei.

Naaberriigis Nicaraguas on surma saanud 11 ja jäänud kadunuks seitse inimest, ütles asepresident Rosario Murillo neljapäeva õhtul riigimeedias.

Murillo ütles, et vähemalt 800 inimest on evakueeritud, ligi 600 majapidamist on üle ujutatud ning muust maailmast on tulvade tõttu ära lõigatud 14 kogukonda.

Hondurase ametnikud teatasid vähemalt kolmest hukkunust.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Nõid Anete taroskoop augustikuuks