Homme
21. jaan
-5...0
-12...-3
Ülehomme
22. jaan
-7...1
-12...0

Välismaa

Kariibi merd raputas tugev maavärin

Foto: David Moir/REUTERS/Scanpix
10:29 10. jaanuar 2018
Autor: BNS

Kariibi meres paarisaja kilomeetri kaugusel Hondurase rannikust toimus teisipäeva hilisõhtul tugev maavärin, mille võimsuseks mõõdeti 7,6 magnituudi ja mis tõi piirkonnas kaasa tsunamihoiatused.

Maa värises Eesti aja järgi ööl vastu kolmapäeva kell 04.51 ja maavärina kese oli 44 kilomeetrit Suure luige saarest idas, teatas USA geoloogiateenistus (USGS), lisades, et esialgsetel andmetel oli maavärina kolle maapinna lähedal.

Kolm luigesaart asub Hondurase rannikust umbes 153 kilomeetrit idas.

Teateid inimohvritest ja purustustest seni ei ole.

Hondurase president Juan Orlando Hernández teatas, et võimud käivitasid riigi hädaolukorrasüsteemi, kuid kutsus rahvast rahulikuks jääma.

"Maavärina esialgsetele parameetritele tuginedes on ohtlikud hiidlained võimalikud rannikualadel 1000 kilomeetri ulatuses maavärina epitsentrist," teatas USA riikliku ilmateenistuse Vaikse ookeani tsunamihoiatuskeskus.

Kuubale, Mehhikole, Hondurasele, Belizele ja Jamaicale esitatud tsunamihoiatuses hoiatati 0,3 meetrist kuni meetri kõrgusele ulatuvate lainete eest. Puerto Ricole ja Neitsisaartele esitati hoiatusest tase madalamal asuv teade.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Anete taroskoop 2018