Batuudiõnnetuse kriminaalasjas sai kahtlustuse kolm inimest 

Tartumaal kahe lapse surma põhjustanud batuudiõnnetusega seoses esitati kahtlustus batuudi paigaldajale ja batuuti rentinud ettevõtte juhile.

Batuudiõnnetuse uurimiseks algatatud kriminaalmenetluse raames kuulati kahtlustatavana üle kolm inimest, ütles BNS-ile Lõuna ringkonnaprokuratuuri pressiesindaja. „Kahtlustus on esitatud kahele batuudi paigaldajale ning äriettevõtte juhile, kes osutas batuudirendi teenuse,“ sõnas kriminaalasja kohtueelset menetlust juhtiv Lõuna ringkonnaprokuratuuri ringkonnaprokurör Raul Heido.

Prokuröri sõnul esitatakse kahtlustus kogutud tõendite alusel. "Rõhutan, et tegemist ei ole lõplike kahtlustustega. Kuna kohtueelne menetlus jätkub ning tõendite kogumine on veel pooleli, siis peab arvestama, et kahtlustuse sisu võib tulevikus täienduse saada. Mõistan, et selle kriminaalasja vastu on kõrgendatud avalikkuse huvi, seepärast avaldame esitatud kahtlustuse üldandmeid," sõnas Heido.

Kahtlustuse kohaselt ei olnud õhkbatuut kinnitusvaiadega maa külge kinnitatud, mistõttu tõusis kinnitamata õhkbatuut koos seal olnud lastega õhku. Õhkutõusnud batuudilt kukkus alla viis last. kaks lastest hukkus ning kolm last said vigastada.

Kriminaalasja kohtueelset menetlust viib läbi Lõuna prefektuuri lastekaitseteenistus ning juhib Lõuna ringkonnaprokuratuur.

Raske õnnetus juhtus 5. juulil Tartumaal Tõrvandi alevikus, kui täispuhutav batuut võttis tuule alla.Batuudilt  kukkunud poiss ja tüdruk, sündinud 2007. aastal ja 2009. aastal, surid vaatamata meedikute püüdele neid elustada. Veel kolm last viidi väga raskete vigastustega haiglasse. Politsei alustas selle õnnetuse täpsete asjaolude selgitamiseks kriminaalmenetlust paragrahvi alusel, mis käsitleb surma põhjustamist ettevaatamatusest.

Kommentaarid puuduvad