Homme
16. aug
22...28
10...18
Ülehomme
17. aug
20...25
9...17

Eesti

Pahur kodanik heategevust toetanud peaminister Ratasele: kas riik peab juba rahva käest raha kerjama?

16:46 06. mai 2017
Autor: Birjo Must
Allikas: TV3 Play

Laupäeval toimusid Eesti erinevais paigus vähifondi “Kingitud elu” heategevustalgud, et koguda annetusi vähihaigete toetamiseks. Abis olid ka mitmed tuntud tegelased, nende hulgas peaminister Ratas, kes pidi läbi elama ühe ebameeldiva vestluse.  


Kommentaarid

Kommentaare 10
Ylts 19:05 06. mai 2017
No tegelt ka, väga piinlik on siin Eestis elada, kas riik tõesti ei saa hakkama inimeste ravimisega. Riigiteenistujad ja ärikad teenivad palkasid sadades tuhandetes ja võtavad dividende miljonites. Kas sellist Eestit me tahtsimegi? Ja siis peaminister kerjab inimestelt, kel niigi raske, veel raha juurde. Mina tundsin ennast väga halvasti, kui minu juurde Lõunakeskuses tuli mingi suure plakatiga tädike pealetükkivalt raha küsima, nagu ma oleks kohustatud neile midagi andma, ja kui ei andnud, mul tavaliselt sularaha pole, siis vaadati nagu riigireeturit tagantjärele. Häbi riigijuhid!
Priit 21:29 06. mai 2017
Miks ebameeldiva? Tulgu oma kõrge mätta otsast alla ja näeb ise, mis reaalselt Eestis toimub. Lp. Peaminister, see on reaalsus!! Ma pole kade, kuid kusagilt jookseb piir. Hr Ratasele poleks ma kindlasti midagi andnud, vabandust!
appi 21:52 06. mai 2017
sellised talgud näitavad meie "peaministri" taset. peaministril oleks ikka rohkem võimalusi talgutel midagi ära teha. tehku riigiremontimistalgud.kogu valitsusega
Jõukad annetuste kogujad... 23:01 06. mai 2017
... minge küsige see 1 miljon ühelt selliselt kellele see ei ole mingi summa. Eestis selliseid küll. Ja küll Ratas teab neid inimesi aga sealt küsitakse ainult valimiste jms tarbeks. Selliselt toidupoe kassade taga korjate raha kokku sellelt kõige vaesemalt seltskonnalt. Väga hale!
eesti kodanik 06:23 07. mai 2017
Peaministri aeg on kindlasti kallim, kui vaestelt headelt inimestelt kogutud raha. Pealegi see raha läheb ... tagajärgede likvideerimisele mitte probleemi lahendamisele.
Rainer 09:11 07. mai 2017
Legaliseerige kanep ja ei pea enam vähihaigetele raha kerjama
Sulev 09:20 07. mai 2017
Kõik oleks ju tore,aga... Selline haigus,nagu kasvaja on nn. surmahaigus. Tavaliselt inimestel pole sellist raha,et ravi eest maksta. Kuid miks peab tegema korjanduse? Kas tõesti RIIK ,kes sõltub oma rahvast, ei suuda aidata OMA elanikke? Riigi peamised eesmärgid peaksid olema rahva tervise -, hariduse-,päästekaitse. Mitte kulutama riigi raha mingitele küsitavatele tegevustele-kulutama AINULT oma rahva heaoluks.
ARVAJA 02:00 11. mai 2017
Vaatasin seda videot ja mind ajas imestama inimene, kes nimetas Jüri Ratase korraldatud vähifondi "Kingitud elu" läbiviimist rahvalt raha kerjamiseks. Kui ei taibata täpselt asja olemust, siis võiks suu kinni hoida, näed targem välja.
Raivo Orgusaar 19:41 09. detsember 2018
Kui Eestis on 12000 PUUETEGA LAST ja kokku 19000 PÕDURAT NOORT, siis tahaks ma kõikidelt tulevastelt ja ka praegustelt lapsevanematelt, kes veel alkot joovad, oh, paljud ka suitsetavad, nendega DNA-d sandistavad, poest ülimürgise "Agent Orange" sõjakeemiamürgi lahjendatud "vedelikest" glüfosaatisest läbi imbunud, Nestle ja muude korporatsioonide poolt HEK293, ehk enamuses seniilsete naiste abordijäänuste DNA-d sisadavat rakumälu ning ka GMO tasandil värmoondatud rakumälu endisse kogunud poesööki söövad ja seda lastele sisse söödavad ning seega ka geenmoondunud rakumälu lendi "kallikestele" lapsukestele edasi pärandavad, endid tehislike ja raskemetalle sisaldavate naftast tabladega "ravivad" ning "kaitsesüstivad" ja rakutasandil kahjustusi tekitavast kiirgusest maad ega ilma jagamas pole, küsida, kuidas on üldse VÕIMALIK LOODUSE POOLT PAIKA PANDUT SELLISES SUURES ULATUSES EIRATES, SÜNNITADA ja ÜLESSE KASVATADA VEEL ÜLDSE TERVEID ja ELUJÕULISI ning SANDISTAMATA AJUDEGA LAPSI?
Kuna mitte ükski pool-liitiline erakond ei ole rahva tervise säilimiseks ja seega ka kogu Eesti rahva elujõulise järjepidevuse edasikestmiseks MITTE MINGISUGUSEID terviklikke lahendusi pakkumas, siis kelle jaoks üldse veel need "teadlasi", arste ja pool-liitikuid uskuvad kahejalgsed üldse elavadki? Kas tõesti selle nimel, et sante lapsi või siis palju suurema tõenäosusega lapselapsi kasvatada? Et siis ikka tegevust oleks ja lapsed kodunt kasvades ära ei läheks, st. minna ei saakski?
Raivo Orgusaar 19:47 09. detsember 2018
Puudega laste arvu kasv Eestis aastate lõikes (Statistikaameti andmed). Kas arstid ka muretsevad?

Kommentaaridest:
- Miski on reaalselt mõjutanud just alla 15-aastaste puudega laste arvu tõusu. Kui võrdluseks võtta järgmine vanusegrupp (16-29-aastased), siis nende puhul nii kardinaalset tõusu ei ole. Midagi toimub just meie lastega...
- Mis juhtus aastal 2009?
- Siin tuleks ajalist korrelatsiooni kasutada ja esitada küsimus, et millisel hetkel toimus sündmus, mis käivitas laste puhul selle plahvatusliku puuete registreerimise kasvu - puude taotlemine ja tuvastamine on protsess, mis võtab mõningase aja. Enne puude tuvastamist ja taotlemist joosti lapsega tükk aega mööda arste, osaleti eriarstide poolt suunatud rehabilitatsiooniprogrammides ja enne kõike seda veel eitati iseendalegi seda, mis on lapsega juhtunud. Alles siis millalgi taodeldakse ja tuvastatakse puue. Tihtipeale oodatakse puude taotlemisega kuni selleni, et lapsel on aeg kooli minna. Võiks oletada, et midagi põhjapanevat juhtus 2003-2008. Kas midagi vaktsineerimiskalendris?
- 2003 tuli b-hepatiit vastsündinutele, 2005 tuli hib ja 2008 vahetus rakuline läkaköha vaktsiin rakutu vastu. Väga järsk tõus hakkab 2009. See peaks siis natuke laugemalt hakkama, kuid järsku 10% aastas, on väga järsk ja kiire.
- Kuna puude taotlemisega oodatakse viimase monendini, lootuses, et laps siiski areneb/rehabiliteerub nö sobivaks ja saab sügisel minna koolis tavaklassi, siis kui lõpuks tunnistatakse endale, et ikka ei kanna välja, tehakse kuskil 6-aastaselt dokumendid korda, et saaks suunamise väikeklassi, eriõppele jne. Et 2009-st tuleks lahutada ca 6 aastat ilmselt, et leida see lähtepunkt, mida me otsime.
- Täiesti tõsi. Erivajadust tuleb lasteaeda jälgima eripedagoog (Rajaleidjast), siis üritatakse selle infoga emale lâheda. Emad on tavaliselt pimedusega löödud ja põgenevad juhatajaga kohtumise eest. See teeb 6 kuud janti. Kui hakatakse abi otsima ja lõpuks tuleb komisjon, siis on laps 5-6 a.