Homme
16. nov
4...10
2...8
Ülehomme
17. nov
4...8
-1...7

Eesti

Kõik sundliitmised jäid Riigikohtus jõusse

16:22 20. oktoober 2017
Autor: BNS

Neljapäeval avaldatud Riigikohtu lahenditega jõudis haldusterritoriaalne reform sisuliselt lõpule ja sundliitmise vaidlustanud vallad saavad edasi minna igapäevase töö korraldamisega, ütles advokaadibüroo Ellex Raidla vandeadvokaat Arne Ots, kes nõustas haldusreformi vaidlustes valitsust.

Kokku vaidlustas sundühendamise üle Eesti 17 valda. “Riigikohus menetles sundliitmise kaebusi kolmes osas ning neljapäeval saabus otsus neist viimase osas, millega võib lugeda haldusterritoriaalse reformi lõppenuks. Riigikohus jättis kõik sundühendamist puudutavad kaebused rahuldamata ning pidas valitsuse põhjendusi valdade ühendamiseks ammendavaks. Seega saavad omavalitsusüksuste valimiskomisjonid alates tänasest hakata valimistulemusi ametlikult välja kuulutama ning valimistulemuste väljakuulutamisega jõustuvad omavalitsusüksuste uued nimed ja piirid,” selgitas Ots. 

213 omavalitsusüksuse asemel jääb Eestisse 79 valda ja linna. “See on oluline samm avalike teenuste parema kvaliteedi ja ühtlasema kättesaadavuse poole. Järgmiseks peavad uued omavalitsusüksused piiritlema, sisustama ja rahastama teenused, mida nad elanikele osutavad. Lõppenud haldusterritoriaalne reform ja sellega saavutatud omavalitsusüksuste suurem haldusvõimekus on eeldus, mis lubab omavalitsusel pakkuda ühtlasema kvaliteediga avalikke teenuseid,” sõnas Ots.

Vabariigi valitsust nõustasid haldureformi vaidlustes Ellex Raidla meeskonnast Arne Ots, Jüri Raidla, Martin Raude ja Kristel Urke.

Ellex Raidla on Eesti kõrgeima reitinguga advokaadibüroo, mis kuulub juhtivasse Balti advokaadibüroode ühendusse Ellex. Büroo advokaadid on läbi aastate panustanud aktiivselt ka Eesti õigusloomesse, võttes osa enam kui 40 seaduse ja seaduseelnõu koostamisest.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Mida toob novembrikuu Sinu tähemärgile?