Haigekassa julgustab inimesi helistama perearsti nõuandetelefonil

Seitsmesed

Haigekassa julgustab inimesi helistama perearsti nõuandetelefonile, selle asemel, et lihtsamate küsimustega häirekeskusesse kõne võtta, vahendab BNS.

Häirekeskuse andmetel helistab ligi kolmandik abivajajatest kiirabisse terviseprobleemiga, mis ei vaja kiiret ja elupäästvat sekkumist. Iga päev helistavad inimesed ka paljudesse perearstikeskustesse saamaks nõu ja abi arstilt või õelt ja teavet tervishoiukorralduse kohta. "On aga veel üks võimalus esmase nõu saamiseks, mida saab kasutada 24 tundi ööpäevas ning seda nii eesti kui vene keeles. See on perearsti nõuandetelefon 1220, kus kogemustega nõustajad - pereõed ja perearstid abivajajate kõnedele vastavad," märkis haigekassa.  

Nõuandetelefon aitab hinnata mure tõsidust  ja annab tegutsemisjuhised esmaseks abiks, lihtsamate olukordade puhul ka koduseks raviks. Samuti aitab nõustaja otsustada, kas peaks pöörduma perearsti vastuvõtule või haigla valvetuppa. Kriitilistel puhkudel  suunatakse  kõne kohe edasi kiirabisse. 

Perearsti nõuandetelefoni kampaania on liitunud „AGA Mina“ ühiskampaaniaga, mis ühtlasi on kingitus EV100 aastapäevaks. „ Aga Mina“ on väärtuspõhiste hoiakute kujundamise ühiskampaania, mis tuleneb soovist kinkida tulevastele põlvkondadele teadlikum, tervem ja turvalisem elukeskkond. 

Perearsti nõuandeliin on ellu kutsutud selleks, et lihtsustada nõu ja abi saamist perearstilt. Küsida saab, kas helistaja tervisemure korral on vältimatu pöörduda erakorralise meditsiini osakonda, perearsti poole või saab olukorra lahendada koduste vahenditega, samuti siis, kui terviseprobleem tekib väljaspool tööaega, puhkepäevadel või riiklikel pühadel. Ka välismaal viibides on mõistlik nõuandetelefonile helistada, kuid siis tuleks valida numbe +372 634 6630.

Nõuandetelefon aitab ka siis, kui küsija soovib informatsiooni Eesti tervishoiusüsteemi korralduse kohta, samuti on perearsti nõuandetelefon on abiks ka laste- ja hooldusasutustele juhul, kui asutuse tervishoiutöötaja ei ole kättesaadav.

Kommentaarid puuduvad