Täna
26. mär
0...5
-5...0
Homme
27. mär
1...5
-6...-1

Eesti

EKRE nõuab üle Euroopa võrdse töö eest võrdset palka

Foto: Sven Arbet/Delfi
17:12 18. jaanuar 2018
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Seni Euroopa Liidu (EL) vastasusega silma paistnud Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) algatas allkirjakampaania „Võrdse töö eest võrdne palk!”, mille eesmärk on survestada EL juhtorganeid tegelema majandusliku ebavõrdsuse vähendamisega kõigis liikmesriikides ja pidurdada väljarännet Kesk- ja Ida-Euroopa riikidest, vahendab BNS.

Aadressil www.palgaliit.eu toimuv allkirjakampaania on esimene omataoline koostööprojekt Ida- ja Kesk-Euroopa rahvuslike ja parempoolsete erakondade vahel, et koguda kõigist liikmesriikidest kodanikuinitsiatiivi korras kokku miljon allkirja petitsioonile, teatas EKRE pressiesindaja neljapäeval BNS-ile. Eestist on kavas koguda 4500 allkirja.

Petitsiooni, mis esitatakse Euroopa Komisjonile, algatasid kaheksa riigi - Eesti, Läti, Poola, Slovakkia, Ungari, Rumeenia, Bulgaaria ja Horvaatia - erakondade esindajad.

EKRE aseesimehe Jaak Madisoni sõnul juhitakse petitsiooniga Brüsseli tähelepanu sellele, et sissetulekute drastilisest erinevusest põhjustatud väljaränne hävitab Kesk- ja Ida-Euroopa riike ja seda on vaja pidurdada.

"Alates 2004. aastast, mil EL laienes, ei ole see Ida- ja Kesk-Euroopa liikmesriikidele kaasa toonud võimalust jõuda elatustasemelt Lääne-Euroopa riikidega võrdsele tasemele. Euroliidu ühisturg on küll ühtlustanud hinnad üle Euroopa, aga suured palgaerinevused on jäänud. Vana Euroopa tõmbab nii Eestist kui ka teistest Ida-Euroopa riikidest välja parimas elueas tööjõudu. Eestist on lahkunud ligi 100 000 inimest, Poolast aga umbes miljon," sõnas Madison.

"Seniste arengute jätkudes tähendab see uutele liikmesriikidele rahvuslikku tragöödiat - demograafilist kadu, kasvavat tööjõupuudust, lahuselavaid perekondi, vanematest lahutatud lapsi ja palgavaesust. Lõppude lõpuks jäävad kaotajaks nii uued kui ka vanad liikmesriigid, sest idapoolse regiooni sotsiaalse struktuuri kokkukukkumine mõjutab kogu Euroopat," lisas Madison.

Tema sõnul on ühise petitsiooni eesmärk anda Brüsselile selge signaal, et sissetulekute ühtlustamisega tuleb tegelda kogu EL-i.

"Solidaarsusest ja võrdsusest räägivad EL-i poliitikud tavaliselt ainult siis, kui vanade riikide probleemid on vaja lükata uute kaela. Meie sõnum Brüsselile on see, et solidaarsus peab olema ka sissetulekutes. Põhimõte „Võrdse töö eest võrdne palk!“ peaks saama EL-i aluspõhimõtteks. On viimane aeg, et ebavõrdses seisus liikmesriigid viivad selle teema oma kodanike toetusel Euroopa liidriteni," ütles Madison.

Madison märgib, et ebavõrdsuse vähendamiseks on EL-i mitmeid hoobasid. “Tuleb lõpetada uute ja vanade liikmesriikide põllumeeste erikohtlemine ning ebavõrdsus põllumajandustoetuste eraldamisel. Kohalikku ettevõtlust ja majandust aitaks turgutada ka see, kui Euroopa Liit lubaks liikmesriikides suuremaid maksuerisusi. Üleöö me ebavõrdsust ei vähenda, aga petitsiooni mõte on sundida Brüsselit lahendusi otsima ja ellu viima. Pärast miljoni allkirjaga petitsiooni üleandmist on euroliidu juhtidel keerulisem probleemi eirata," rääkis ta.

Allkirju kogutakse kuni 2018. aasta 22. maini. Pärast seda antakse petitsioon rahvaalgatuse korras üle Euroopa Komisjonile.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Kerro kuu
Liiklustalent