Homme
18. nov
3...7
1...6
Ülehomme
19. nov
0...4
-1...3

Eesti

Kohtla-Järve elanikud on vastu reostava tootmise laiendamisele linnas

12:20 11. veebruar 2018
Autor: BNS

Kohtla-Järve elanikud on vastu linna kavandatava reostust suurendava tootmise laiendamisele ja pöördusid probleemi lahendamiseks sotsiaalministeeriumi poole.

Linnaelanikele valmistab muret Viru Keemia Grupi planeeritav ohtlike jäätmete polügooni rajamine Kohtla-Järvele ning tsemenditehase ja lubjakivikarjääri ehitamine linna vahetusse lähedusse.

"Ei ole saladus, et praeguste tootmismahtude juures ületab saastatus Kohtla-Järve regioonis lubatud piirnormid. Suureks probleemiks on põlevkivitolmu- ja tuha sattumine atmosfääri tugeva tuule korral. Taoline tolm sisaldab palju inimorganismile kahjulikke keemilisi ühendeid, sealhulgas närvimürgina tuntud fenoole," märgivad linnaelanikud kirjas.

Kõik see mõjutab negatiivselt linnaelanike tervist, kelle hulgas on palju lapsi ja noori. Piirkonnale on iseloomulik hingamisteede haiguste ja vahktõve keskmisest kõrgem tase, sealhulgas noorte seas. Uute kahjulike ettevõtete rajamine Kohtla-Järvele toob linnaelanike hinnangul kaasa edasise ökoloogiliste- ja terviseprobleemide kiire kasvu linnas ja selle lähiümbruses.

"Kohtla-Järve linn on juba praegu ülesaastatud ja keemiliste ühendite näitajad ületavad lubatud piire, mistõttu on kahjulike tootmiste laiendamine lubamatu," kirjutasid linnaelanikud.

Kirjale allakirjutanud paluvad sotsiaalministeeriumil kasutada tõhusaid meetmeid linnaelanike paremaks teavitamiseks taolistest projektidest tagades seeläbi info jõudmise suurema osani linnaelanikest.

Linnaelanikud paluvad teemat kajastada meedias kaasates keskkonnaministeeriumi ja terviseameti spetsialiste ning ettevõtete rajamisel Kohtla-Järvele pidada eelkõige silmas linnaelanike tervist ja keskkonda.

"Vastasel korral tuleb juba avalik miiting Kohtla-Järve linnaelanike poolt," seisab sajakonna allkirjaga pöördumises.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Mida toob novembrikuu Sinu tähemärgile?