Homme
18. nov
3...7
1...6
Ülehomme
19. nov
0...4
-1...3

Eesti

Tuleval nädalal algavad Tondi tänava rekonstruktsioonitööd

Foto: Rauno Volmar/Delfi
17:25 12. veebruar 2018
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Tallinna kommunaalameti tellimusel alustab Lemminkäinen Eesti 19. veebruaril Tondi tänava Linnu tee ja Kotka tänava vahelise lõigu 1,5 miljonit eurot maksma minevate rekonstrueerimistöödega, vahendab BNS.

Tööde eesmärk on jalakäijatele ja jalgratturitele paremate ning ohutumate liikumisvõimaluste loomine ja olemasoleva sõidutee rekonstrueerimine, ütles abilinnapea Kalle Klandorf pressiteate vahendusel. "Tänava projekteerimisel oli eesmärgiks eraldada kergliiklusteed sõiduteest ja säilitada maksimaalselt olemasolevat kõrghaljastust."

Rekonstrueeritavas lõigus rajatakse 3 meetri laiuste sõiduradadega kahesuunaline asfaltkattega sõidutee koos vasakpöörderadadega. Tänava mõlemale küljele rajatakse 3-3,5 meetri laiune kergliiklustee. Lisaks tee-ehitustöödele rekonstrueeritakse AS Tallinna Vesi tellimusel maa-alused alused vee- ja kanalisatsioonitrassid.

Tööde mahus rajatakse Tondi tänava jalakäijate ülekäiguradadele ohutussaared ning erivalgustus. Vaegnägijate liikumise hõlbustamiseks rajatakse ülekäiguradadele braikivid. Tänavale rajatakse LED-tehnoloogial põhinev tänavavalgustus.

Tänavalõigu pikkus on 570 meetrit ning rekonstrueerimise projektdokumentatsiooni koostas T-Model OÜ. Ehitustöid teostab Lemminkäinen Eesti AS. Ehitustööde lepinguline maksumus on 1,5 miljonit eurot.

Seoses rekonstrueerimistöödega on tänav liiklusele suletud ning ühistransport on suunatud ümbersõidumarsruudile. Ühistranspordi ümbersõit korraldatakse Kotka tänava, Tedre tänava, Nõmme tee ja Linnu tee kaudu. Sõiduautode ümbersõit on Kotka tänava, Nõmme tee ja Linnu tee kaudu.

Kohalikele elanikele ja päästeteenistusele tagatakse juurdepääs.

Ehitustööde lepinguline tähtaeg on käesoleva aasta 29. juuni.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Mida toob novembrikuu Sinu tähemärgile?