Laulu- ja tantsupeole saab ennast veel kümme päeva kirja panna

Seitsmesed

Veel kümme päeva saavad kollektiivid registreeruda 2019. aasta suvel toimuvale XXVII laulu- ja XX tantsupeole “Minu arm”, vahendab BNS.

Eesti Laulu- ja Tantsupeo sihtasutuse juhataja Aet Maatee kutsub kõiki kollektiive üle Eesti end laulu- ja tantsupeo registris kirja panema. "Tule tee kingitus Eestile ja ühine juubelipeoga enne 23. veebruari südaööd," ütles Maatee pressiteate vahendusel.

Registreerumine XXVII laulu- ja XX tantsupeole lõpeb Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva eelõhtul, 23. veebruaril. "Registreerimine on oluline, et saaksime koos kunstiliste toimkondadega, tervikpildi sellest, kui palju meil on erinevatest kooriliikidest ja tantsurühmadest peole osalejaid oodata. Registrieerimistulemustest lähtudes teatakse siis näiteks tellida vajalikul hulgal õppematerjale – laulikuid, tantsukirjeldusi, noote," selgitas Maatee.

Laulu- ja tantsupeole registreerimiseks on vajalik täita avaldus laulu- ja tantsupeo elektroonilises registris aadressil register.laulupidu.ee.  

2019. aastal möödub laulupeo sünnist 150 aastat ning 85-aastane tantsupidu toimub kahekümnendat korda. XXVII laulupeo peadirigent on Peeter Perens, XX tantsupeo pealavastaja on Vaike Rajaste ning rahvamuusikute pealik on Juhan Uppin.

Kommentaarid puuduvad