Homme
18. dets
-6...1
-7...1
Ülehomme
19. dets
-7...0
-10...-2

Eesti

Palo kutsus India IT spetsialiste Eestisse

Foto: Vallo Kruuser/Delfi
12:52 13. märts 2018
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo ütles usutluses väljaandele Times of India, et Eesti vajab hinnanguliselt 7000 IT spetsialisti ning kutsus India spetsialiste Eestisse, vahendab BNS.

"See on võit-võit olukord mõlemale riigile, kuivõrd me saame oskustööjõudu ja indialased saavad võimaluse töötada riigis, mis on IT innovatsiooni eesrindel," rääkis minister Palo, lisades, et on käivitatud ka "Õpi Eestis" programm, mis ärgitab noori Eestis kvaliteetsed haridust omandama.

"Idufirmade koha pealt, e-residentsuse programm annab neile võimaluse olla e-resident, ehk saada kasu Eesti e-teenustest, sõltumata asukohast. Meil on üle 30 000 e-residendi 152 riigist, neist 1200 Indiast," lisas ta.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ning Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusega (EAS) koostöös korraldatud äridelegatsiooni visiit Indiasse algas eelmisel kolmapäeval ning lõppes esmaspäeval. Äridelegatsioon külastas kolme peamist ärikeskust Indias: Delhit, Chennaid ja Mumbaid.

Eesti-India majandussuhete arendamiseks olid ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palol kokkulepitud kohtumised seitsme India ministriga. Kohtumiste läbiv teema oli koostöö digivaldkonnas, e-valitsemise kogemuste vahetamine ning India ministrid tundsid suurt huvi ka Eesti küberturvalisuse praktikate vastu.

Äridelegatsiooni kuulusid Eesti ettevõtted Comodule, Rose Mons, Guardtime, Velmenni, TransferFriend, Jobbatical, EnLife ja Nordic Automation Systems ning e-residentsuse ja Work In Estonia programmi esindajad.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Mida toob detsembrikuu Sinu tähemärgile?