Täna
17. dets
-5...0
-7...0
Homme
18. dets
-5...1
-7...1

Eesti

Politsei ostis 35 elektrišokirelva

Foto: Eero Vabamägi/Delfi
18:27 13. märts 2018
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Politsei- ja piirivalveamet allkirjastas veebruari keskel lepingu elektrišokirelva ehk taseri ostmiseks, vahendab BNS.

Politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja ütles BNS-ile, et amet allkirjastas veebruari keskel lepingu 35 Taser X2 tüüpi elektrišokirelva ostmiseks, relvade tarneaeg on kolm kuud. Hankelepingu maht oli 191 225 eurot ning selle summa ulatuses tellitakse lisaks relvadele ka kabuurid, patareid, lasukomplektid teenistuseks ja koolitusteks ning muud vajalikud tarvikud.

Pärast relvade tarnimist alustab politsei- ja piirivalveamet töötajate koolitustega.

Amet alustas kõnelusi elektrišokirelvade ehk taserite ostmiseks jaanuaris.

Politsei- ja piirivalveameti eriettevalmistuse juhtivinstruktor Hannes Haav on BNS-ile öelnud, et esmareageerivad patrullpolitseinikud läbivad kava kohaselt elektrišokirelva kasutamise koolituse 1. juuliks ning seejärel varustatakse relvadega ligikaudu pooled patrullidest.

Ameti kehtestatud elektrišokirelva standardi kohaselt peab relvadel olema kaks lasersihikut. Hangitavad relvad on kahelasulised ehk neile saab korraga kinnitada kaks padrunit. Kahelasuline relv on parem olukorras, kus esimese padruni üks või mõlemad nooled ründajat ei taba, selgitas pressiesindaja. Iga elektrišokirelvast tehtav lask kantakse automaatselt relvas olevasse elektroonilisse logisse, kuhu läheb kirja laskude toimumisaeg ja kestus.

Samuti võimaldab hangitav relv erinevalt teistest elektrišokirelvadest teha sädemetesti nii, et padrunid on juba relva küljes. Tegemist on lasueelse hoiatusega, kus ründaja näeb elektrišokirelva sinist elektrisädet ning saab veel viimase võimaluse rünne lõpetada.

Seaduste kohaselt võib seda kasutada tulirelva alternatiivina olukordades, kus inimelu on ründe tõttu ohus. Elektrišokirelvad on kasutusel ka vanglateenistuses, kus neid võib kasutada ka gaasi või nuia asemel.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Mida toob detsembrikuu Sinu tähemärgile?