Homme
20. dets
-7...-2
-13...-1
Ülehomme
21. dets
-8...-2
-10...-2

Eesti

Riigikogu lükkas EKRE hümniseaduse eelnõu tagasi

Foto: Andres Putting/Delfi
13:18 13. märts 2018
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Riigikogu hääletas teisipäeval menetlusest välja Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) algatatud hümniseaduse eelnõu, vahendab BNS.

Eelnõu tagasilükkamise poolt esimesel lugemisel hääletas 51 ja vastu oli kaheksa saadikut, üks jäi erapooletuks.

EKRE algatuse eesmärk on kehtestada hümn kui üks riigi sümboleid seadusega ning määrata kindlaks hümni kasutamise kord. Seadusega kinnitatakse Eesti hümniks „Mu isamaa, mu õnn ja rõõm“.

Seletuskirjas märgitakse, et kui Eesti Vabariigi sümbolid – lipp ja riigivapp – ning nende kasutamise kord on kehtestatud seadustega, siis hümn on jäänud seaduse tasemel määratlemata. Arvestades, et Friedrich Paciuse "Mu Isamaa, mu õnn ja rõõm" on kõik need aastad kuulunud meie riiklike sümbolite hulka koos vapi ja lipuga, antakse eelnõuga hümnile ametlik staatus, seisab seletuskirjas.

Riigikogu põhiseaduskomisjon hääletas nädal tagasi EKRE esitatud hümniseaduse eelnõu menetlusest välja arvamise poolt ning soovitas täiendada hümni puudutavate detailidega Eesti lipu seadust. Riigikogu juhatus otsustaski 8. märtsil võtta menetlusse põhiseaduskomisjoni esitatud Eesti lipu seaduse muutmise eelnõu.

Valitsus otsustas oma 15. veebruari põhimõtteliselt toetada EKRE fraktsiooni esitatud hümni seadust. Ettepaneku pooldajate eestvedaja oli Isaamaa ja Res Publica Liidu (IRL) justiitsminister Urmas Reinsalu, sotsiaaldemokraadist kultuuriminister Indrek Saar ei pooldanud hümniseadust. Eelmisel nädalal teatas aga põhiseaduskomisjoni esimees, IRL-i fraktsiooni liige Marko Pomerants, et teeb ettepaneku hümniseaduse eelnõu maha hääletada ning muuta selle asemel Eesti lipu seadust.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Mida toob detsembrikuu Sinu tähemärgile?