Täna
17. dets
-5...0
-7...0
Homme
18. dets
-5...1
-7...1

Eesti

Täiskasvanute tagasi kooli toomiseks on jagamisel 4,5 miljonit eurot

Foto: Andres Putting/Delfi
12:40 13. märts 2018
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Kuni 11. maini saavad õppeasutused Innovest toetust taotleda haridustee katkestanud täiskasvanute tagasitoomiseks kooli, et võimaldada neil õpingud edukalt lõpetada - toetuse kogumaht ulatub 4,5 miljoni euroni, vahendab BNS.

Innove elukestva õppe keskuse juhi Maarja Parve sõnul peab esitatavate projektide eesmärk olema jõuda haridustee katkestanud täiskasvanuteni ning rakendada tõhusaid meetmeid õppes püsimiseks. „Kindlasti on vaja õppimisest erinevatel põhjustel eemale jäänuid motiveerida ja toetada, et innustada neid õpinguid jätkama. Selleks võib pakkuda õppimisoskust arendavaid kursusi, sealhulgas ka e-õpet, nõustamist ja individuaalset juhendamist. Vajadusel saab korraldada ka lastehoiuteenust. Õppeasutustel on võimalus planeerida tegevused, mis lähtuvad piirkonna eripäradest ning arvestavad ka õppeasutuse enda võimalusi ja arenguvajadusi,“ tõi Parve välja ning julgustab koole taotlusi esitama. „Eelmisest samateemalisest voorust said toetust 16 projekti üle Eesti, mis käivitusid vägagi edukalt ning täiskasvanute huvi õppimise juurde naasta oli suur,“ rõõmustab Parve.

Käesolevast „Keskhariduseta täiskasvanute tagasitoomine tasemeõppesse“ taotlusvoorust on oodatud toetust taotlema mittestatsionaarses õppevormis põhi- ja/või keskharidust pakkuvad õppeasutused, kus on vähemalt kolmel viimasel õppeaastal korraldatud mittestatsionaarset õpet, millest on osa võtnud vähemalt 75 õppurit, või riigigümnaasium, milles toimub mittestatsionaarne õpe. Taotluse saavad esitada ka mitu kooli koos.

Vooru kogumaht on 4,5 miljonit eurot, millest moodustab Euroopa Sotsiaalfondi toetus 85 protsenti ja riiklik kaasfinantseering 15 protsenti. Ühele projektile antakse toetust kuni 250 000 eurot.

Taotlusvoor on avatud 11. maini ning seda viib läbi SA Innove koostöös haridus- ja teadusministeeriumiga. Huvilistele korraldab Innove taotlemist tutvustava infopäeva 27. märtsil Tallinnas.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Mida toob detsembrikuu Sinu tähemärgile?