Täna
17. dets
-5...0
-7...0
Homme
18. dets
-5...1
-7...1

Eesti

Teema Ära talgukevad saab avastardi

Foto: Ilmar Saabas/Delfi
12:46 13. märts 2018
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Tänavune Teeme Ära talgukevad saab neljapäeval avastardi Tallinna bussijaama juures asuvast Triinude Toiduministeeriumist, kus korraldajad teevad juttu nii talgutoidust, kihelkonnavärvidest kui ka kõigest muust, mis tänavuse talgupäevaga seoses vajab rääkimist, vahendab BNS.

Maikuu esimesel laupäeval, 5. mail üle Eesti peetavat Teeme Ära talgupäeva võib tänavu iseloomustada sõnapaariga "suur maalritöö". "Mida see siis täpsemalt tähendab ja kuidas on talgupäev seotud kihelkonnavärvide ning Eesti 100. sünnipäeva tähistamisega? Mil moel tulevad talgulaua katmisel mängu Euroopa kultuuripärandi aasta, piirkondlikud toidutraditsioonid ning hõimu- ja rahvustoidud? Kõigest kuuleb lähemalt juba talgukevade väljakuulutamisel," lubavad korraldajad.

Muuhulgas tutvustatakse äsja trükist tulnud raamatut „Eesti kihelkondade värvid“, süüakse talgusuppi ja mekitaks ka muid põnevaid maitseid, mida pakub sel korral udmurdi kokk Ljudmila Ruukel. 

Tänavusi talgujutte räägivad Teeme Ära talgupäeva eestvedaja ning Eestimaa Looduse Fondi juhatuse esimees Tarmo Tüür, riigikantselei EV100 suursündmuste juht Margus Kasterpalu ning Piret Hartman, kultuuriministeeriumi kultuurilise mitmekesisuse asekantsler. 

Talgu-uudistele lisaks saab heita pilgu tänavusse talgute stardipaketti.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Mida toob detsembrikuu Sinu tähemärgile?