Homme
17. dets
-5...0
-7...0
Ülehomme
18. dets
-5...1
-7...1

Eesti

Uuring: eestlased ostavad e-poodidest enim elektroonikat

Foto: Klaus Westermann/Caro/Scanpix
13:24 14. märts 2018
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Pakiveoteenuse osutaja DPD poolt tellitud Kantar TNS teostatud rahvusvahelisest uuringust selgub, et eestlased ostavad e-poodidest enim tehnikat ja elektroonikat, vahendab BNS.

Võrreldes teiste riikidega sooritavad Eesti inimesed keskmiselt vähem e-oste, kuid samas tehnika ja tehnoloogia valdkonna tooteid tellitakse e-poodidest keskmisest rohkem. Eesti e-ostlejat Euroopaga võrreldes selgub, et kui Eestis teeb vähemalt ühe füüsilise eseme ostu kuus 33 protsenti  interneti kasutajatest, siis Euroopa keskmine on 54 protsenti, Inglismaal 66 protsenti, teatas DPD Eesti.

Vastates küsimusele, mida Eesti e-ostlejad on viimase aasta jooksul tellinud, selgus, et kõige enam on ostetud tehnikat ja elektroonikat, mida olid ostnud 39 protsenti vastanutest. Järgnesid  ilu- ja tervisetooteid 36 protsendiga, riideid 33 protsendiga, vaba aja tooteid 30 protsendiga, jalatsid protsendiga ning raamatud 24 protsendiga.

"Erinevaid numbreid ja mahte vaadates võib tõusva trendina välja tuua, et Eesti inimesed ostavad interneti vahendusel üha rohkem raamatuid ja erinevaid väiksemaid kodusisustuse tooteid. Ilmselt on just nendes valdkondades oodata järgnevate aastate jooksul ka keskmisest rohkem suurenevaid mahte," ütles DPD Eesti müügi- ja turundusjuht Janek Kivimurd.

"Samas on aga eriti tähelepanuväärne hüppeliselt kasvanud toidukaupade tellimise hulk, mida uuringu järgi laseb endale koju tuua lausa 10 protsenti e-ostlejatest ning 6 protsenti teeb seda vähemalt korra kuus," lisas ta.

Kõige rohkem tellitakse tooted, peamiselt just tehnika, elektroonika, riiete ja aksessuaaride valdkonnast Hiinast. 65 protsenti  Eesti e-ostlejatest on öelnud, et on teinud tellimusi Hiina kauplustest, 51 protsenti  Inglismaalt ning 39 protsenti Saksamaalt.

"Mujal Euroopas eelistatakse välisriikidest tellides pigem geograafilist lähedust, ligi kolmandik ostlejatest teeb oma tellimused naaberriikidest. See vähendab ju ka kohale toimetamise aega. Meil sooritab ostu mõnest naaberriigi e-poest, Lätist, Soomest või Venemaalt, keskmiselt iga viies tarbija," märkis Kivimurd.

"Põhjus, miks suur osa Eesti e-ostlejatest teostab oma tellimused enamasti just kaugematest riikidest on see, et piirkonnas olevas kaubandusvõrgus vastav toode lihtsalt puudub või on tunduvalt kallim," lisas ta.  

DPD grupi e-poodlemise baromeetri raporti koostas uuringufirma Kantar TNS. Anonüümsed intervjuud viidi läbi 23 450 osalejaga 21 Euroopa riigis, sealhulgas Eestis. Valimisse kuulusid alates 18-aastased inimesed, kes eelmisel aastal olid teinud vähemalt ühe füüsilise eseme ostu veebis.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Mida toob detsembrikuu Sinu tähemärgile?