Rocca al Mare promenaadi ääres valmis linnuvaaltustorn

Seitsmesed

Tallinnas Rocca al Mare promenaadi ääres Mustjõe rohealal valmis üheksas meetri kõrgune linnuvaatlustorn, mis avab uusi võimalusi loodusturismi ja -hariduse tarvis.

Linnuvaatlustorn on ehitatud Stroomi – Rocca-al-Mare kergliiklustee äärde kõrgendikule, mistõttu on torni absoluutne kõrgus ligi 13 meetrit, teatas linnavalitsuse oressiesindaja neljapäeval BNS-ile. Torni asukoht valiti koos linnuklubi liikmetega.

Tegu on Tallinna ühe parima linnuvaatluskohaga, sest Rocca al Mare paikneb lindude niinimetatud Lääne-Tallinna rändeteel. See on ka oluline peatumispaik ja toitumisala kaitsealustele lindudele. Mustjõe rohealal on märgatud 189 linnuliiki, seal hulgas 63 kaitsealust liiki.

"Peamiselt intensiivse metsamajanduse tõttu kaob Eestis umbkaudu 60 000 linnupaari aastas. See on indikaator meie keskkonnaseisundi üldisest halvenemisest. Mul on hea meel, et Tallinnas tekib juurde loodusturismi ja -hariduse võimalusi,“ ütleb abilinnapea Züleyxa Izmailova.

Linnutorni kõrval on teabetahvel, millelt saab lugeda Mustjõe roheala elurikkusest, seal hulgas lindudest, tolmeldajatest, nahkhiirtest ja liblikatest. Rohkem teavet Rocca al Mare loodusväärtuste kohta leiab portaalist citynature.eu . „Linnuvaatlustorn ja sarnased projektid aitavad inimesi loodusele lähendada. Panustades enda keskkonnaalastesse teadmistesse ja kogemustesse, suudame ka muuta oma käitumisharjumusi jätkusuutlikumaks,“ lisas Izmailova.

Mustjõe linnutorni teeb unikaalseks asjaolu, et selle konstruktsioon on jäik ja piisavalt massiivne, minimeerides võimalikke tuulest ja inimeste liikumisest tekitatud kõikumisi. See võimaldab linnuhuvilistel statiivil fotografeerimist. Tornis võib korraga viibida 20 inimest.

Tallinna Keskkonnaameti juhtimisel ning koos Helsingi linna ja Stockholmi keskkonnainstituudi Tallinna keskusega läbiviidava projekti NATTOURS eesmärk on suurendada teadlikkust loodusväärtuste kohta Tallinna ja Helsingi linnas nii kohalike elanike kui ka turistide seas. Projektis on olulisel kohal muu hulgas linnuvaatlus ning mõlema linna märkimisväärselt mitmekesine taimestik. Projekti käigus on loodud veebiportaal citynature.eu, mis sisaldab loodusturismi ja loodushariduse alast teavet Tallinnas ja Helsingis asuvate linnaloodusobjektide kohta. Projekti ehitustööde raames on valminud veel Tammesalu laudtee Kadrioru pargis ning laudtee lõigud Paljassaare hoiualal.

Projekti rahastab 85 protsendi ulatuses Euroopa Liidu Euroopa regionaalarengu fondi INTERREG Kesk-Läänemere programm. Projekti kestab 2016. aasta märtsist 2018. aasta oktoobri lõpuni. Projekti veebilehe leiab SIIT!

Kommentaarid puuduvad