Täna
15. dets
-5...0
-8...-2
Homme
16. dets
-7...0
-9...-1

Eesti

Reps toonitas eesti keele oskuse vajalikkust

Foto: Rauno Volmar/Delfi
12:45 16. aprill 2018
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Haridus- ja teadusminister Mailis Reps ütles oma tervituses esmaspäeval eesti keele riigieksamit alustanud abiturientidele, et eesti keele ühendab kõiki Eesti elanikke, vahendab BNS.

"Eestis elab palju erinevaid rahvusi ja kõigile pole eesti keel emakeeleks, kuid meie riigikeelena ühendab ta meid kõiki ja aitab mõista meie ühiseid püüdlusi riigina ja ühiskonnana," ütles Reps. "Soovin, et te oma tänasel eesti keele eksamil näitaksite parimat eksamiülesannete mõistmist ning kaunist eesti keele kasutust," lisas minister.

"Olete õppinud füüsikat kui muusikat, keeli ja matemaatikat, kuid kool ei saa kunagi kaasa anda retseptiraamatut, kus ja kuidas kogutud teadmisi kasutada. Tarku otsuseid tuleb teil endil teha kriitiliselt ja argumenteeritult mõeldes," rääkis haridus- ja teadusminister.

"Kõige esimene otsus tuleb teha juba jaanipäevaks – mida teha pärast gümnaasiumi lõpetamist," jätkas minister. "Ma ei saa jätta ütlemata, et te olete kadestamisväärselt põnevas eluetapis. Kõik on ees ja kõik on võimalik. Kes läheb kutsekooli, kes rakenduskõrgkooli, kes ülikooli, kes tööle. Häid valikuid edasiseks on mitmeid. Kuigi vahel on vaja ka ümber otsustada, on kõige tähtsam inimese elus olla väärikas ja kõlbeline ühiskonnaliige ja hea kaaslane," ütles Reps.

Tänavused riigieksamid algasid esmaspäeval eesti keele eksamiga ning lõpevad 25. mail matemaatika eksamiga.

Sihtasutuse Innove poolt 2018. aastal läbiviidavatele riigieksamitele on esialgsetel andmetel registreerunud 10 501 eksaminandi, kellest 8002 on gümnaasiumiõpilased, 888 gümnaasiumi varem lõpetanud ning 1611 kutseõppeasutuste õpilased.

Gümnaasiumi lõpetamiseks peab õpilane sooritama eesti keele või eesti keele teise keelena, matemaatika ja võõrkeele riigieksamid. Eesti keele riigieksamile registreerus sel aastal 6827 ja eesti keele teise keelena riigieksamile 2110 õpilast.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Mida toob detsembrikuu Sinu tähemärgile?