Filmivaldkond saab riigilt aastas miljoni lisaks

Seitsmesed

Valitsus jõudis riigi eelarvestrateegia arutelul kokkuleppele, et riik lisab iga-aastaselt eesti filmide toetuseks miljon eurot, vahendab BNS.

Lisandunud miljon eurot võimaldab Eesti Filmi Instituudil (EFI) tõsta filmidele makstavate toetuste piirmäära ning aastas saab ka edaspidi toetada kuni kuut filmi, edastas kultuuriministeerium.

Kokkulepe filmi lisarahastuse kohta saavutati riigi eelarvestrateegia arutelul. Strateegia seob kokku valitsuse suuremad eesmärgid, ministeeriumide plaanid ja tegevused ning nende rahastamise järgnevaks neljaks aastaks. Eelarvestrateegia koostatakse igal kevadel. Sügisel menetlevad valitsus ja riigikogu järgneva aasta riigieelarvet ning siis selguvad konkreetsed kulud ja tulud, sealhulgas ka näiteks eri valdkondade lõplik palgafond.

"Eestis pole kunagi toodetud nii palju filme kui praegu. Meie film elab häid aegu. Eesti filmipublik peab ka tulevikus saama nautida rahvuslikku kino, meie enda lugusid, meie enda režissööride ja armastatud näitlejate töid," ütles kultuuriminister Indrek Saar. "Eesti Vabariigi saja aasta juubelist saadud hoog on võimas ja selle ärakasutamiseks lisabki riik filmivaldkonnale miljon eurot aastas juurde," lisas Saar.

Filminduse eelarve on viimaste aastate jooksul pidevalt tõusnud. Toetus Eesti Filmi Instituudile tõusis käesolevast aastast 350 000 euro võrra ning väliskapitalil tuginev filmi- ja seriaalitootmise toetuskava Film Estonia maht suurenes kaks korda ehk kaks miljoni euroni aastas. Film Estonia analüüs on näidanud, et juba 2017. aastal tõi iga investeeritud üks euro Eestisse tagasi 6,7 eurot välisinvesteeringutena.

Kommentaarid puuduvad