Täna
15. dets
-5...0
-8...-2
Homme
16. dets
-7...0
-9...-1

Eesti

Talgupäevaks on kirjas juba üle 1500 talgu

Foto: Irina Mägi/Delfi
12:20 17. aprill 2018
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Teeme ära talgupäevaks on kirjas juba üle 1500 talgu, 12 000 osaleja ning 300 talgutoidu retsepti

Teeme Ära talgupäeva kodulehele on praeguseks kirja pandud juba üle 1500 talgu, mille hulgast saab igaüks valida osalemiseks endale sobiva talgupaiga, edastas talgupäeva korraldaja. Kuigi talguliste registreerumine alles käib, on praeguseks üle end talgutele kirja pannud 12 000 inimese.

Teeme Ära talgupäeva eestvedaja, Eestimaa Looduse Fondi juhatuse esimees Tarmo Tüür ütles, et tänavuse talgupäeva fookusteemad on hästi vastu võetud. "Esmane tagasiside näitab, et üleskutse kaunistada Eesti oma kodukihelkonna värvidega ning rikastada talgulauda põnevate maitsetega erinevatest rahvusköökidest kõnetab inimesi kõikjal," rääkis Tüür. "Praeguseks registreeritud talgud ning kirja pandud erilised retseptid väljendavad üht sügavat tõdemust – enamik eestimaalasi on südames erakordselt hoolivad oma kaaslaste ja elukeskkonna suhtes. Me kõik võiksime rohkem teadvustada, milline õnn on elada koos selliste inimestega ja nii rikka ning mitmekülgse kultuuripärandiga riigis."

Praeguseks kirja pandud talgutest ligi 300 talgupaigas on plaanis pakkuda talgulistele mõnd piirkondlikku rooga, hõimu- või rahvustoitu. Põnevamate retseptide valik maakondade kaupa on kättesaadav kõigile huvilistele talguretseptide veebiraamatus.

Retseptides on juba esindatud paljud erinevad rahvusköögid: ameerika, armeenia, egiptuse, gruusia, inglismaa, jaapani, liivi, läti, mehhiko, prantsuse, rootsi, saksa, udmurdi, ukraina, ungari, vene. Eestist on enim retsepte järgmistest piirkondadest: Lõuna-Eesti, Lääne-Eesti, Muhu, Mulgimaa, Peipsiveere. Maakonniti on talgute asukohale vastavalt kõige rohkem laekunud retsepte Harjumaalt (43 retsepti), Saaremaalt (29), Pärnumaalt (28) ja Raplamaalt (27). Talgujuhtide pakutavad lemmikroad on praeguste retseptide järgi hernesupp, mulgipuder ja seljanka.

Retseptide seas on näiteks jookidest soomlaste sima ja Londoni ingverijook, suppidest udmurtide Možgini supp, egiptuse kalasupp, muhu killatuhlisupp, setode tindikalasupp ja saarlaste õllesupp. Põhiroogadest on retseptide seas näiteks pöide valge käkk, peipsiveere kapsakotletid ja ukraina-valgevene draniki ning magusroogadest saksa õunastruudel, kihnu sai, saarlaste saiapodi ja kamatort.

Lisaks kevadisele Teeme Ära talgupäevale 5. mail leiab sügisel aset ka Maailmakoristuspäev, mis leiab aset 15. septembril ja on osaks EV100 programmist ning üleilmsest koristuspäevast.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Mida toob detsembrikuu Sinu tähemärgile?