Homme
18. jaan
-7...-1
-11...-2
Ülehomme
19. jaan
-7...1
-12...-2

Eesti

Neljapäeval algab tänavune kruiisihooaeg

Foto: Siim Lõvi/Delfi
11:27 26. aprill 2018
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Neljapäevast algab kruiisilaeva Viking Sea sildumisega Tallinna Vanasadamas ametlikult tänavusuvine kruiisihooaeg, kokku külastab Tallinna tänavu 341 kruiisilaeva, vahendab BNS.

Tänavusel hooajal on Tallinnasse oodata kruiisilaevasid 341 korral, tuues Eesti pealinna kokku üle 565 000 reisija. "Kruiisilaevade külastuste arvu poolest saab see aasta olema rekordiline, reisijate arv on eelbroneeringute järgi sarnases suurusjärgus eelmise aastaga. Kas rekord tuleb, selgub juba hooaja lõpus," ütles Tallinna Sadama kommertsjuht Margus Vihman pressiteate vahendusel.

"Hooaja suurim  laev pikkuse mõistes on 333,3 meetrine MSC Preziosa, mis peatub sel aastal Tallinnas esmakordselt ning mahutab üle 4000 reisija. Kõige reisijaterohkemad päevad on sel aastal 2. juuli ja 12. juuli, mil Tallinnas peatub korraga kuus kruiisilaeva, mis toovad meie pealinnaga tutvuma ligikaudu 11 000 kruiisituristi," märkis Vihman.

Kogu hooaja vältel külastab Tallinna esmakordselt 10 kruiisilaeva. Erinevaid kruiisilaevu, mis Tallinnas peatuvad, on kokku 74, nende hulgas on üle 300-meetriseid laevu üheksa ning väiksemaid kuni 100-meetriseid laevu viis.

Tallinna Sadamale kuuluvas Saaremaa sadamas algab tänavune kruiisihooaeg 3. juunil ja kestab kuni 16. septembrini. Saaremaa sadamasse on planeeritud üheksa kruiisilaeva külastust kokku kuni 3000 reisijaga.

Neljapäeval saabub Tallinna Vanasadamasse kruiisilaev Viking Sea, mille pardal on 891 reisijat. Enamik reisijatest on pärit Ameerika Ühendriikidest, kuid kokku on laeval 14 erineva rahvuse esindajad. Laev saabub Tallinnasse Warnemündest ja suundub edasi Peterburi.

Möödunud aastal peatusid kruiisilaevad Tallinnas kokku 311 korral ning Saaremaal viiel korral.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Mida toob jaanuarikuu Sinu tähemärgile?