Homme
19. jaan
-7...1
-13...-2
Ülehomme
20. jaan
-8...-2
-8...-2

Eesti

Eestil täitus 25. aastat Euroopa Nõukogu liikmena

Foto: DANIEL LEAL-OLIVAS/AFP/Scanpix
12:27 14. mai 2018
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Esmaspäeval täitub 25 aastat päevast, mil Eesti, Leedu ja Sloveenia said Euroopa Nõukogu täisliikmeteks.

Eesti oli 27. Euroopa Nõukogu liige, praeguseks kuulub organisatsiooni 47 riiki. Liitumislepingu allkirjastasid 14. mail 1993. aastal Eesti toonane välisminister Trivimi Velliste ja Euroopa Nõukogu peasekretär Catherine Lalumière. 

Suursaadik Katrin Kivi sõnul on Eesti alates liitumisest tugevdanud Euroopa Nõukogu abiga oma demokraatlikke institutsioone ja aidanud kaasa rahvusvahelise õiguse normide edendamisele. „Eesti on aktiivne organisatsiooni liikmesriik, kellele on oluline seista Euroopa Inimõiguste Konventsiooni ja Euroopa Inimõiguste Kohtu otsuste autoriteedi kindlustamise eest ning panustada soolise võrdõiguslikkuse edendamisse, lapse õiguste kaitsesse ning inimõiguste kaitsesse internetis. Neist põhimõtetest lähtus Eesti ka Euroopa Nõukogu Ministrite komitee eesistujana 1996. ja 2016. aastal,“ ütles suursaadik. 

Tähtpäeva auks korraldavad Eesti, Leedu ja Sloveenia alalised esindused Euroopa Nõukogu peakorteris, Strasbourgis piduliku vastuvõtu ja avavad ühise fotonäituse. Aukülalistena saavad sõna Euroopa Nõukogu praegune ja endine peasekretär Thorbjörn Jagland ning Catherine Lalumière, Eesti õiguskantsler Ülle Madise, Leedu asevälisminister Neris Germanas ja Sloveenia Välisministeeriumi kantsler Damjan Bergant.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Mida toob jaanuarikuu Sinu tähemärgile?