Täna
16. jaan
-8...1
-10...0
Homme
17. jaan
-5...4
-9...4

Eesti

Rahandusministeerium: vajadus lisatööjõu järele püsib

Foto: Caro/Scanpix
17:16 15. mai 2018
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Rahandusministeeriumi hinnangul püsib hoolimata tööpuuduse kasvust vajadus lisatööjõu järele, sest tööpuuduse kasv oli tingitud aktiivsuse kasvust, vahendab BNS.

"Majanduse olukord on inimeste jaoks soodne ning vajadus lisatööjõu järele on viimastel kvartalitel suurenenud. Kuigi tööjõu-uuringu andmetel hõivatute kasvutempo rauges, siis maksu- ja tolliameti andmetel on hõivatute arvu tõus viimastel kvartalitel kiirenenud. See viitab uuringu tulemuste ebakindlusele," ütles rahandusministeeriumi fiskaalpoliitika osakonna juhataja asetäitja Erki Lõhmuste pressiteate vahendusel.

"Maksu- ja tolliameti andmetel suurenes töötajate arv pea kõikidel suurematel tegevusaladel. Hõive kasvu panustasid enim ehitus ning haldus- ja abitegevused. Ehituses on olukord pärast valitsuse investeeringute taseme taastumist ning kõrge nõudluse tõttu elamuehituses väga hea, mis suurendab vajadust lisatööjõu järele," lisas ta.

"Haldus- ja abitegevuste areng on seotud üldise soodsa majandusolukorraga. Töötajate arv vähenes avalikus sektoris nii kohalike omavalitsuste reformi mõjul kui ka Euroopa Liidu nõukogu eesistumise ajaks ajutiselt palgatud töötajate lepingute lõppemise tõttu," märkis Lõhmuste.

"Tööpuuduse suurenemine 6,8 protsendini eelmise aasta 5,6 protsendilt oli tingitud inimeste aktiivsemast töö otsimisest. Töötute hulgas suurenes lühiajaliste töötute ehk uute tööotsijate arv, kes olid varem mitteaktiivsed ning kes ei ole veel tööd leidnud," rääkis Lõhmuste.

"Nende hulgas olid tõenäoliselt ka töövõimereformi toel tööd otsima hakanud inimesed, mida kinnitab ka vanemaealiste mitteaktiivsuse vähenemine ning töövõimetute registreerimise suurenemine töötukassas. Töövõimetute osakaal registreeritud töötute hulgas on viimastel aastatel järjepidevalt kasvanud ning stabiliseerus käesoleva aasta esimestel kuudel 30 protsendi juures," lisas ta.

"Lähikvartalitel võib oodata positiivsete tööturu trendide jätkumist, kuid hõive kasvutempo peaks raugema nii aeglustuva majanduskasvu kui vabade töökäte nappuse tõttu," ütles Lõhmuste.

Statistikaameti tööjõu-uuringu andmetel kasvas töötajate arv tänavu esimeses kvartalis 0,6 protsendi ehk 3700 inimese võrra 650 500 inimeseni ning tööpuudus suurenes samal ajal 6,8 protsendini.

Ka teised allikad kinnitavad sarnast arengut. Maksu- ja tolliameti maksutulu andmetel suurenes töötajate arv esimeses kvartalis 1,5 protsendi võrra. Töötukassas registreeritud töötus kasvas 5,1 protsendini eelmise aasta alguse 4,9 protsendilt.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Mida toob jaanuarikuu Sinu tähemärgile?