Täna
18. jaan
-7...-1
-11...-2
Homme
19. jaan
-7...1
-12...-2

Eesti

SEB jättis tänavuse Eesti majanduskasvu prognoosi 3,5 protsendile

Foto: Ester Vaitmaa/Delfi
10:11 16. mai 2018
Autor: BNS

SEB jättis Eesti käesoleva aasta majanduskasvu prognoosi 3,5 protsendile ning järgmiseks aastaks ootab pank 3-protsendilist kasvu, ehk sama mis veebruaris.

Kui Eesti 2017. aasta sisemajanduse koguprodukti (SKP) 4,9-protsendiline kasv ületas kõiki ootuseid, siis nüüd eeldab pank, et kasv on pikaajalisele potentsiaalile lähemal. Samuti on kasv paremini tasakaalustatud, olles tingitud nii kodumaisest nõudlusest kui ka ekspordist. Kuigi mitmed prognoosijad on viimastel kuudel ootusi tänavusaastasele majanduskasvule ülespoole korrigeerinud, jääb SEB positsioon konservatiivseks ning ootab 2018. aastaks endiselt 3,5-protsendilist ja 2019. aastaks 3-protsendilist majanduskasvu, märgib pank oma majandusprognoosis Nordic Outlook.

SEB hinnangul kasvab eratarbimine tänavu 4,3 protsenti, seejuures on panga hinnangul tulumaksureformi mõju tarbimise kasvule jäänud oodatust nõrgemaks, kuid paljud muud tegurid toetavad jätkuvat ostujõu suurenemist.

Harmoniseeritud tarbijahinnaindeks (HICP) kasvab SEB hinnangul tänavu pisut üle 3 protsendi, mida on võrreldes varasema prognoosiga 0,2 protsendipunkti vähem, järgmiseks aastaks prognoosib pank kasvuks 2,5 protsenti.

Vaatamata sellele, et töötleva tööstuse toodangu kasv on aeglustunud ja ekspordi kasv langes tänavu märtsis isegi miinuspoolele, kasvab eksport SEB hinnangul nii tänavu kui ka järgmisel aastal üle 4 protsendi.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Mida toob jaanuarikuu Sinu tähemärgile?